Category: Sport

Spór o tor gokartowy

Spory w polityce to coś w zupełności normalnego, ale mimo to nieustannie możemy czuć się zaskakiwani. Wystarczy zapoznać się z tym, co ma miejsce w Szczecinie mamy do czynienia ze sporem o tor gokartowy.

Co się dzieje?

Zacznijmy może od tego, że tor znajduje się przy al. Wojska Polskiego. Co więcej, możemy mówić o torze, który istnieje od wielu lat.

Tor istnieje od wielu lat, ale kłopot pojawił się nie tak dawno. Krótko mówiąc, chodzi o plan, który zakłada przygotowanie działek pod inwestycje deweloperskie. Wypada jeszcze dodać, że nie tylko tor gokartowy może zniknąć – wspomniany plan zakłada pozbycie się toru, siedziby Polskiego Związku Motorowego i schroniska dla zwierząt. Z pełnym przekonaniem możemy mówić o sporej determinacji.

Warto również wiedzieć, że nie wszyscy popierają likwidowanie toru gokartowego – przeciwni są szczecińscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Do tego nie można zapomnieć o petycji w obronie toru – mieszkańcy także mają wpływ na to, co się dzieje.

Trudno powiedzieć, jak zakończy się sprawa, ale można przypuszczać, że będzie się działo.

Read More

Stadion Świtu Szczecin coraz piękniejszy. Już niedługo mecz z Legią!

Puchary krajowe mają to do siebie, że nieznane kluby mogą mierzyć się z najlepszymi piłkarzami w kraju. Nie inaczej jest w przypadku Świtu Szczecin – trzecioligowiec szykuje się na spotkanie z Legią!

Wielkie wydarzenie

Nie ma co ukrywać, że mecz z mistrzem kraju to dla wielkie wydarzenie. Wydarzenie, które zbiegło się z przebudową stadionu. Niewykluczone, że niektórzy zadają sobie pytanie, czy Świt będzie mógł zagrać na własnym obiekcie?

Na pewno można powiedzieć, że wiele się dzieje – wystarczy wziąć pod uwagę zadaszenie czy powstanie parkingu. Oczywiście to nie wszystko, o czym kibice powinni pamiętać – do końca prac jeszcze daleko. Z drugiej strony do spotkania z Legią zostało niewiele czasu (mecz odbędzie się 28 października).

Sytuacja wygląda tak, że wykonuje się wiele pracy, aby Świt grał u siebie. Spotkanie z Legią ma być nagrodą dla piłkarzy i kibiców. Można także usłyszeć o tym, że czynione są starania, aby na trybunach znalazło się jak najwięcej osób (obecnie może wejść 650 fanów). Musimy jednak też pamiętać, że chęci to za mało. Krótko mówiąc, trzeba mieć na uwadze środki finansowe oraz pozytywną opinię magistratu, policji i straży pożarnej. W Pucharze Polski nie obowiązują żadne wymogi licencyjne.

Na ten moment kibicom zostaje więc tylko jedno – czekać.

Read More

Oskar Sawicki z Centrum Żeglarskiego w Szczecinie zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski!

Oskar Sawicki zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych klasy ILCA 4 na zawodach w Pucku. Drugie miejsce w mistrzostwach zajęła Adelina Wietki z klubu MKS Dwójka Warszawska. Na podium stanął też Jacek Kalinowski z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego zajmując trzecie miejsce.

Wygrana młodego zawodnika w pięknym stylu

Oskar wygrał aż 6 wyścigów spośród, 10 w których uczestniczył. W świetnym stylu pokonał rywali w klasie ILCA4. Trener Tadeusz Kubiak nie krył radości z osiągnięcia swojego podopiecznego.

Młody zawodnik dawał z siebie wszystko na regatach w Pucku. Oskar niewątpliwie wyróżnił się szybkością i dużym skupieniem w dążeniu po złoty medal. Przed każdym wyścigiem naradzał się z trenerem.

W regatach brał udział jeszcze jeden zawodnik ze Szczecina – Maciej Cymerman i udało mu się zająć 4 miejsce.

Pogoda nie rozpieszczała zawodników

W decydującym dniu zawodów Zatoka Pucka walczyła z silnym wiatrem. Jego prędkość sięgała nawet w porywach 28 węzłów. Uczestnicy regat często się wywracali, ekstremalne warunki atmosferyczne utrudniały przebieg konkursu.

Dziewczyny też ostro rywalizowały w walce o medale

W zawodach dziewcząt bezsprzecznie pierwsze miejsce zajęła Adelina Wietki i zdobyła złoty medal. Srebro wywalczyła Janka Dmochowska z MKŻ Arki Gdynia, a brąz zdobyła Aleksandra Borucka z AZS Poznań.

Read More

Hulajnogi Bolta w Szczecinie. Mieszkańcy nie są zadowoleni

Firma Bolt niedawno umożliwiła korzystanie ze swoich hulajnóg mieszkańcom Szczecina. Jednak niektórzy nie są z tego faktu zadowoleni. Wszystko przez to, że dostarczony do miasta sprzęt jest używany. Jak twierdzą mieszkańcy, lider branży na rynku europejskim nie powinien stosować takich praktyk podczas wejścia na nowy rynek.

Do niedawna hulajnogę Bolta można było wypożyczyć w 10 miastach w Polsce. 12 marca do ich grona dołączył Szczecin. Ceny za wypożyczenie sprzętu są takie same jak w innych miejscowościach. Odblokowanie hulajnogi nie kosztuje nic, ale za każdą minutę jazdy trzeba zapłacić 50 groszy. Opłata startowa dla nowych użytkowników wynosi 2 złote.

Czerwone strefy

Należy pamiętać o tym, że jeśli zaparkujemy hulajnogę w strefie czerwonej, czyli w niedozwolonym miejscu czeka nas dodatkowa opłata. Jej zasięg można sprawdzić w tej samej aplikacji, w której wypożyczamy sprzęt. Rozpocząć jazdę w strefie czerwonej można bez żadnych opłat, jednak zakończenie jej w tym miejscu wiąże się z opłatą 200 zł.

Używany sprzęt w Szczecinie

Mieszkańcy Szczecina zauważyli, że Bolt dostarczył im używane hulajnogi. Mimo, że zarysowania nie wpływają na funkcjonalność sprzętu, a jedynie wyglądają nieestetycznie, Szczecinianie traktują to jak brak szacunku do nich samych.

Co na to Bolt?

W odpowiedzi na stawiane zarzuty, firma Bolt zauważa, że jej strategia działania jest oparta na deklaracji, która zakłada emisję mniejszej ilości CO2 do atmosfery. Dlatego hulajnogi w Szczecinie pochodzą z innych miast, w których obecnie nie używa się ich aż tyle. Takie praktyki są obecne we wszystkich krajach, w których działa firma.

Read More

Szczecin: dziewczyny grają w piłkę!

Szczecin jest miastem aktywnych. Nic więc dziwnego, iż Ladies Football Academy zachęca wszystkie dziewczynki i nastolatki do aktywnego uprawiania piłki nożnej. Od całkiem niedawna inicjatywa pod szyldem „Dziewczyny grają w piłkę nożną” jest wspierana przez grupę Lotos. Akademia prowadzi nabór w kilku grupach wiekowych, a samo zapisanie dziecka na zajęcia jest dziecinnie proste.

Szczecin jest miastem aktywnych. Nic więc dziwnego, iż Ladies Football Academy zachęca wszystkie dziewczynki i nastolatki do aktywnego uprawiania piłki nożnej. Od całkiem niedawna inicjatywa pod szyldem „Dziewczyny grają w piłkę nożną” jest wspierana przez grupę Lotos. Akademia prowadzi nabór w kilku grupach wiekowych, a samo zapisanie dziecka na zajęcia jest dziecinnie proste.

Jakie talenty kryje Szczecin?

Inicjatywa, o której mowa powstała już w 2018 roku. Wynikała ona nie tylko z pomysłowości akademii, ale również realnego zapotrzebowania na tego rodzaju zajęcia. Włączenie LFA pod patronat Grupy Lotos stanowi spore wyróżnienie, dając jednocześnie olbrzymie szanse rozwoju każdego talentu. I tych, trzeba przyznać nie brakuje. Na ten moment we wspomnianej akademii trenuje blisko 70 dziewcząt, z czego te najmłodsze mają dopiero cztery lata. Trenerzy dokładają wszelkich starań, aby najlepsze zawodniczki szlifowały swoje możliwości. Grupa Lotos z kolei umożliwia stypendia dla najlepszych dziewcząt, które otwierają drzwi do dalszej kariery.

Piłka nożna, co na to Szczecin?

Warto wiedzieć, iż Ladies Football Academy jest jedyną taką inicjatywną na obszarze całego Zachodniopomorskiego. Nabór do drużyn odbywa się nieustannie. Wystarczy bowiem zadzwonić pod wskazany numer telefonu i wyrazić chęć udziału córki w zajęciach. Forma i same treningi są doskonałym sprawdzianem kondycji, ale i fantastycznym sposobem na wypracowanie sobie koordynacji ruchowej. Sporą nowinką jest opracowanie specjalnej aplikacji, ułatwiającej śledzenie informacji drużyny, jak i kontaktowaniu się z trenerem. Być może już całkiem niedługo Szczecin pochwali się wspaniałą drużyną kobiecą, która będzie zdobywać tytuły nie tylko na polskiej arenie piłki nożnej.

Read More