Zaplanowane zebranie na temat sytuacji rowerzystów w Szczecinie

Zaplanowane zebranie na temat sytuacji rowerzystów w Szczecinie

W najbliższą środę, konkretnie 29 listopada, w centralnym miejscu spotkań mieszkańców Szczecina, Śródmiejskim Punkcie Sąsiedzkim przy ulicy błogosławionej Królowej Jadwigi, odbędzie się ciekawe zebranie. Głównym tematem tego spotkania będzie kwestia liczby i zachowań rowerzystów w mieszkających i poruszających się po drogach miasta.

Organizatorzy tego wydarzenia, członkowie i wolontariusze związani z Rowerowym Szczecinem, od 2015 roku angażują się w prowadzenie badań dotyczących ruchu rowerowego na terenie miasta. Podczas planowanego spotkania uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się o wynikach tych badań. Jak zapowiadają organizatorzy, zostanie tam przedstawione podsumowanie dotychczas przeprowadzonych pomiarów.

Ale to nie koniec atrakcji tego wieczoru. Na tym spotkaniu nastąpi premiera najnowszego raportu, który zawiera szerszy zakres badania niż poprzednie. Uczestnicy dowiedzą się szczegółowych informacji na temat ulic, gdzie liczba rowerzystów rośnie, a na których obserwuje się spadek ruchu rowerowego. Sprawdzone zostanie także, czy rowerzyści przestrzegają zasad drogowych i które miejsca sprawiają im najwięcej trudności w poruszaniu się.

Zebranie rozpocznie się o godzinie 18:00.