Oslawa Dnia Pionierów Stargardu: Wystawy, Gry i Artystyczne Popisy na Staromiejskim Rynku

Oslawa Dnia Pionierów Stargardu: Wystawy, Gry i Artystyczne Popisy na Staromiejskim Rynku

Stargardzki Rynek Staromiejski stał się areną wielkiego świętowania. Okazją do tego były obchody Dnia Pionierów Stargardu, które przyciągnęły tłumy mieszkańców.

Początek uroczystości związanych z Dniem Pionierów, które obchodzone są każdego roku 12 maja, oznajmiło otwarcie wystawy „Starogród i jego miejsca 2.0” umiejscowionej w parku Chrobrego. Czternastopanelowa ekspozycja przygotowana przez Piotra Tarnawskiego z miejscowego muzeum przedstawiała fotograficznie miejsca, które jako pierwsze odrodziły się po wojnie dzięki pracy pionierów miasta. Wystawa została zaprezentowana przy placu zabaw dla dzieci.

Po tej części obchodów ulicami miasta przeszedł świąteczny korowód, prowadzący do Rynku Staromiejskiego. Tam zgromadzeni mieszkańcy bawili się przez wiele godzin, ciesząc się licznymi atrakcjami. Scena była miejscem artystycznych występów, a dla najmłodszych przygotowane były gry i animacje. Nie zabrakło także konkursów, kółka fortuny i dodatkowych wystaw. Kurierzy wręczali przechodniom pierwszą powojenną gazetę o nazwie „Wieści”, a na uwiecznienie tego dnia chętni mogli zrobić sobie zdjęcie ze stargardzką maskotką.

W tym roku obchody miały swojego partnera – Pomorze Zachodnie. Całość uroczystości zakończyło sportowe wydarzenie o nazwie VIII Bieg Forsycji, którego organizacja spoczywała na barkach Ośrodka Sportu i Rekreacji Stargard.