Nasze miasto w rytmie rajdu Columna Medica Baja Poland

Nasze miasto w rytmie rajdu Columna Medica Baja Poland

Rajd Columna Medica Baja Poland to wydarzenie sportowe niewątpliwie zasłużone dla regionu, które co roku zapełnia kalendarz imprez w naszym mieście. W tym roku, rywalizacja ma miejsce w dniach od 25 sierpnia do niedzieli, z punktem startowym na terenach strzelnicy wojskowej przy ulicy Szafera.

Prestiż i emocje zapewniają zawody w ramach rundy Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja. Szczególne oczekiwania wiążemy z postacią Krzysztofa Hołowczyca, który stawiając na swoim koncie 8 zwycięstw na trudnych terenach zachodniopomorskich, jest jednym z faworytów do tego tytułu. Jego partnerem za kierownicą MINI JCW Rally Plus będzie Łukasz Kurzeja.

Wśród konkurencji warto zwrócić uwagę na czeskiego kierowcę – Miroslava Zapletala. Jednakże, nie brakuje również polskich nazwisk, które biorą udział w wyścigach. Wśród nich są Michał Małuszyński, Magdalena Zając, Włodzimierz Grajek oraz Tomasz Baranowski.

Dla mieszkańców Szczecina najbardziej dostępne będą zawody rozgrywane w piątek na strzelnicy wojskowej przy ul. Szafera. Tam też znajdować się będzie centrum rajdu. O godzinie 16 rozpocznie się prolog na dystansie sześciu kilometrów. Po jego zakończeniu zawodnicy udadzą się na Wały Chrobrego na uroczyste otwarcie rajdu, które zaplanowane jest na godzinę 19.

W kolejnym dniu rajdu, kierowcy zmierzą się z dwoma długimi próbami o długości 160 kilometrów na poligonie w Drawsku Pomorskim. Natomiast w niedzielę czeka ich odcinek specjalny pomiędzy Dobrą a Szczecinem, który pokonają dwukrotnie. Start do tego odcinka zaplanowany jest na godzinę 9:10.

Rozdanie nagród zacznie się o godzinie 13:30 na Wałach Chrobrego. Trzeba jednak pamiętać, że organizacja takiego wydarzenia wiąże się ze zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej w rejonie Wałów Chrobrego.