Otwarcie odremontowanej Alei Wojska Polskiego w Szczecinie

Otwarcie odremontowanej Alei Wojska Polskiego w Szczecinie

W najbliższy weekend mieszkańcy Szczecina będą mieli okazję na własne oczy zobaczyć odnowiony odcinek Alei Wojska Polskiego. Ta ważna dla miasta arteria komunikacyjna będzie dostępna do zwiedzania 26 i 27 sierpnia, a od poniedziałku 28 sierpnia zostanie na niej wznowiony ruch.

Z tej okazji, miasto Szczecin przygotowało wiele atrakcji dla swoich mieszkańców. Wśród nich znajdą się m.in. targ lokalnych przysmaków, gra terenowa dla dzieci, różnego rodzaju animacje i wystawy, a także warsztaty edukacyjne. Ponadto, podczas weekendowego otwarcia alei, mieszkańcy będą mieli okazję poznać menadżera owej alei – osobę odpowiedzialną za utrzymanie jej w należytym stanie oraz zapewnienie, że będzie ona pełniła rolę „salonu Szczecina”.

Prace remontowe na tym odcinku Alei Wojska Polskiego między pl. Zwycięstwa a pl. Szarych Szeregów trwały prawie dwa lata. Teraz, gdy najważniejsze z nich zostały zakończone, mieszkańcy mogą cieszyć się odnowioną przestrzenią miejską.

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, wyraził swoją radość z zakończenia remontu: „To był trudny czas dla przedsiębiorców i dla mieszkańców. Zasadnicze prace budowlane za nami, to oznacza, że możemy udostępnić ten śródmiejski fragment Szczecina mieszkańcom. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej, że szybko powróci tu życie”.

Mimo zakończenia głównych prac remontowych, w najbliższym czasie na niektórych fragmentach drogi będą jeszcze prowadzone drobne prace wykończeniowe.

Podczas weekendowego otwarcia Alei Wojska Polskiego w dniach 26 i 27 sierpnia w godzinach od 10.00 do 17.00 mieszkańcy będą mogli skorzystać z wielu atrakcyjnych eventów.