Nowa era tenisowego turnieju Invest in Szczecin Open

Nowa era tenisowego turnieju Invest in Szczecin Open

Prestiżowy turniej tenisowy w Szczecinie, cieszący się uznaniem na arenie międzynarodowej, przechodzi do 30. edycji. Szcześcin Challenger, dawna nazwa imprezy, przeszła metamorfozę, a to za sprawą zmiany sponsora tytularnego. Od tej pory rozgrywki będą znane pod nazwą „Invest in Szczecin Open”.

W najbliższym czasie możliwe są również pewne przemiany dotyczące nawierzchni kortów. Krzysztof Bobala, dyrektor turnieju, zauważył trend w świecie tenisa, który polega na rezygnacji z rozgrywania jesienią turniejów na powierzchniach z ceglanej mączki.

Jak zauważył Bobala, w Szczecinie nie jest już tak często spotykana nawierzchnia ceglana. Powoduje to, że do Szczecina przyjeżdżają przede wszystkim zawodnicy specjalizujący się w grze na ziemi. Dyrektor turnieju wyraził obawę, że liczba tych imprez organizowanych przez Szczecin maleje. W związku z tym podkreślił konieczność dostosowania się do zmieniających się okoliczności i rozważenia zmiany rodzaju nawierzchni na kortach. Taka decyzja mogłaby przyciągnąć większą liczbę graczy z czołowej setki.

W tegorocznej edycji Invest in Szczecin Open zaprezentuje się dziewięciu zawodników z najlepszej setki światowego rankingu ATP. Rozgrywki odbędą się na kortach ziemnych przy alei Wojska Polskiego w Szczecinie i potrwają od 11 do 17 września.