Remonty dróg w Szczecinie dobiegły końca wraz z zakończeniem wakacji

Remonty dróg w Szczecinie dobiegły końca wraz z zakończeniem wakacji

Zakończenie letniego okresu wypoczynkowego w Szczecinie i jego okolicach zbiegło się z ukończeniem licznych prac drogowych. Pod koniec sierpnia, al. Wojska Polskiego, będąca najdłuższą ulicą w śródmieściu Szczecina, została ponownie udostępniona dla ruchu samochodowego po dwuletnim okresie remontu. Charakter ulicy zmienił się diametralnie – z drogi przelotowej stała się spokojną arterią śródmiejską. Zastąpiono drugi pas ruchu jednym, wprowadzono progi zwalniające, natomiast na miejscu skrzyżowań ze światłami zainstalowano ronda. Ograniczenie prędkości na tym odcinku wynosi 30 km/h. Kierowcy musieli przez te dwa lata omijać miejsce remontu, a teraz tzw. objazd powinien stać się ich stałą praktyką. Wizją miasta jest, aby ta droga była „salonem” Szczecina, a nie przelotową arterią.

Przed upływem miesiąca sierpnia dobiegły końca także utrudnienia związane z pracami na ulicach Modrej i Koralowej na Bezrzeczu. Większość budowlanych działań na tym obszarze została już wykonana. Dzięki temu od 30 sierpnia przywrócono tam stałą organizację ruchu drogowego. Wykonawca nadal jest na etapie finalizowania prac porządkowych. Droga została poszerzona, a także wyposażona w nową nawierzchnię, pasy rowerowe i chodniki.

Począwszy od 2 września, normalność wróciła też do Niebuszewa. Po zakończeniu renowacji torowisk, stała organizacja ruchu została przywrócona wzdłuż ulic Asnyka, Boguchwały i Orzeszkowej.

Ponadto, znacznie wcześniej niż planowano – ponad pół roku przed wyznaczonym terminem – udało się otworzyć obwodnicę Przecławia i Warzymic. Nowa arteria komunikacyjna spełnia standardy drogi ekspresowej i łączy Szczecin z autostradą A6. Punkt dostępu do tej trasy znajduje się przy rondzie Hackena. Plany przewidują odciążenie osiedli położonych pod Szczecinem: Przecławia i Warzymic oraz usprawnienie dojazdu do przejścia granicznego w Kołbaskowie.