Nowy aquapark "Fabryka Wody" otworzy swoje podwoje 1 czerwca

Nowy aquapark "Fabryka Wody" otworzy swoje podwoje 1 czerwca

Na pierwszej sesji nowo wybranej rady miasta, prezydent Piotr Krzystek oficjalnie zapowiedział, że 1 czerwca odbędzie się uroczyste otwarcie nowego obiektu rekreacyjnego – aquaparku „Fabryka Wody”. Przez kilka poprzednich tygodni miejsce to przechodziło przez różne etapy testów i przygotowań technologicznych. Choć pierwotnie planowano uruchomić centrum przed wyborami samorządowymi, a później przed świętami majowymi, to dopiero teraz padła rzetelna data inauguracji.

„Zasługą poprzedniej kadencji jest piękny nowy stadion, amfiteatr i – co mogę dzisiaj ogłosić – Fabryka Wody, która zostanie otwarta 1 czerwca” – powiedział prezydent Krzystek.

Wcześniej ujawniono także cennik biletów. Za dzień pełen rozrywki w szczecińskim aquaparku trzeba będzie zapłacić 85 zł (ulgowy 70 zł). Będą również dostępne bilety na 2 godziny w cenie 60 zł (ulgowe 50 zł). Rodzinny bilet (2+1) do strefy basenowej kosztować będzie 145 zł za 2 godziny (za każde kolejne dziecko obowiązuje dopłata 15 zł) lub 189 zł za cały dzień (dopłata 30 zł za każde kolejne dziecko).

Osoby pragnące skorzystać z saunarium, będą musiały zapłacić 50 zł za godzinę (ulgowe 40 zł). Odwiedzenie części edukacyjnej będzie kosztować 37 zł (ulgowe 29 zł). Wejście na basen sportowy na 1,5 godziny to koszt 30 zł (ulgowe 20 zł). Bilety do strefy basenów i Edukatorium na cały dzień to wydatek wynoszący 99 zł (ulgowe 85 zł). Za rodzinny bilet w tym przypadku trzeba będzie zapłacić 240 zł.

„Fabryka Wody” oferuje również strefę sportu z kręgielnią i ścianką wspinaczkową. Koszt wynajmu jednego toru na godzinę wyniesie 90 zł (ulgowe 80 zł), a na dwie godziny – 120 zł (ulgowe 110 zł). Bilety na ściankę wspinaczkową będą kosztować 40 zł (ulgowe 35 zł).

Warto dodać, że dzieci do trzeciego roku życia będą mogły korzystać z atrakcji bezpłatnie. Ulgowe bilety przysługują dzieciom poniżej siódmego roku życia, uczniom, studentom, osobom niepełnosprawnym, osobom, które ukończyły 65 lat oraz posiadaczom Szczecińskiej Karty Rodzinnej i Karty Dużej Rodziny.

„Fabryka Wody” to nie tylko aquapark, ale także edukatorium i część sportowo-rekreacyjna. Kompleks oferuje 17 basenów wewnętrznych, atrakcje wodne na otwartym powietrzu, jedno z największych saunariów w Polsce i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. W sekcji edukacyjnej zaplanowano wystawy poświęcone wodzie – jej znaczeniu, roli, występowaniu i wpływie na naszą cywilizację.