Tygodnie Bibliotek w Szczecinie: bogaty kalendarz wydarzeń dla czytelników wszystkich grup wiekowych
Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie, zgodnie z roczną tradycją, dołączyła do XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Inicjatywę tę organizuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym roku biblioteka oferuje czytelnikom bardzo różnorodne atrakcje – od warsztatów po prelekcje i spotkania z autorami. Każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie, a uczestnictwo w każdym z wydarzeń jest bezpłatne.
Na początek Tygodnia Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała różnorodne propozycje. Dla najmłodszych czytelników zaplanowane są warsztaty plastyczno-czytelnicze „A ja wolę moją mamę”. Zajęcia odbędą się 9 maja o godzinie 16:30 w filii nr 48 na ulicy Rydla 93. Tego samego dnia o godzinie 18:00 w filii nr 7 na placu Matki Teresy z Kalkuty 8 odbędzie się spotkanie z Natalią Raginią, autorką książki „Ocalenie. Poruszająca historia walki z depresją”.
Następnego dnia, 10 maja, biblioteka przygotowała atrakcje dla fanów popkultury. W filii nr 7 o godzinie 16:00 rozpoczną się prelekcje i warsztaty poświęcone komiksom, LARP-om, RPG-om i cosplayowi. Dla najmłodszych przewidziano natomiast twórcze zajęcia literacko-plastyczne w pracowni słów i kolorów w filii nr 4 na ulicy Barnima 25, które zaczynają się o godzinie 17:00.
14 maja warto udać się do filii nr 4, gdzie przedstawiciele Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus opowiedzą o swoich rowerowych podróżach po krajach skandynawskich. Tego samego dnia w ProMediach na alei Wojska Polskiego 2 odbędzie się spotkanie z Beatą Mąkolską – trenerką rozwoju duchowego, uzdrowicielką energetyczną i autorką „Praktycznego poradnika dla wysoko wrażliwych”.
Ostatniego dnia Tygodnia Bibliotek, 15 maja, Joanna Szczepkowska, znana aktorka teatralna i filmowa oraz pisarka i poetka odwiedzi filię nr 7. Rozmowę z nią poprowadzi Agata Rokicka.
Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmi „Biblioteka – miejsce na czasie”. Celem wydarzenia jest pokazanie, że biblioteki są przestrzeniami dostępnymi dla wszystkich, niezależnie od wieku, umiejętności czy preferencji czytelniczych. W bibliotekach można nie tylko wypożyczyć tradycyjne książki, ale także korzystać z bezpłatnego dostępu do komputerów i Internetu, audiobooków, czasopism, filmów, gier planszowych, e-booków i innych publikacji elektronicznych.