Zapraszamy na trzydniowy festiwal winnic z Pomorza Zachodniego na dziedzińcu zamkowym

Zapraszamy na trzydniowy festiwal winnic z Pomorza Zachodniego na dziedzińcu zamkowym

W nadchodzący weekend, od 17 do 19 maja, na scenę kroczą zaklinacze smaku i aromatów. Duży Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie stanie się tłem dla IV Festiwalu Wina Pomorza Zachodniego. Wydarzenie to jest znakomitą okazją do odkrycia różnorodności i bogactwa win wyprodukowanych na terenach naszego województwa.

Na festiwalu będzie obecnych 17 producentów, w tym pięć nowych twarzy. Wszyscy oni są członkami Stowarzyszenia Winnice Pomorza Zachodniego. Debiutują na tym wydarzeniu takie wytwórnie jak Winnica Bard, Winnica de Lewin, Dębowe Szepty, Jassa oraz Korzeń. Starzy znani z poprzednich edycji to między innymi: Bekasiak, Kojder, Grabowski (Binowo), Invictus, Molias, Winnica Pałacu Rajkowo, Sydonia, Szubert (Darłowo), Winnica Tecławska Góra, Turnau, Zodiak czy Skarb Templariuszy.

Festiwal otworzy swoje podwoje dla gości w następujących godzinach: piątek od 17:00 do 23:00, sobota i niedziela zaczynają się o 13:00 i trwają odpowiednio do 23:00 i 19:00. Co najlepsze, wstęp na to wyjątkowe wydarzenie jest całkowicie bezpłatny.