ZBiLK zaplanował kolejny etap renowacji budynków przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie

ZBiLK zaplanował kolejny etap renowacji budynków przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie

Przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie, ZBiLK prowadzi ciągłe prace renowacyjne. Dwie kolejne kamienice o numerach 38 i 39 są już na liście do odnowienia. Prace mają być kompleksowe i całkowicie odmienić wygląd tych budynków.

Na liście prac, które mają zostać wykonane, znajdują się liczne zadania, które przekazał do wiadomości Tomasz Klek – rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. Planowane działania obejmują docieplenie ścian elewacji, izolację przeciwwilgociową ścian piwnic, remont klatki schodowej, a także modernizację instalacji elektrycznych i docieplenie stropów piwnic oraz stropu nad ostatnią kondygnacją mieszkalną.

Planowany termin zakończenia prac to jesień bieżącego roku. Koszt całości remontu kamienic przy al. Powstańców Wielkopolskich 38 i 39 to ok. 1,5 mln zł.

Tomasz Klek podkreślił, że to nie jest pierwsza inwestycja ZBiLK w tym rejonie miasta. W latach 2019-2023 osiem kamienic przy tej samej alei zostało już zmodernizowanych. Dotyczyło to budynków o numerach: 22 (front i oficyna), 30 i 30a, 31, oraz 35, 36 i 37.