Zbliża się weekend pełen atrakcji na rzecz zwierząt – charytatywny festyn "Gwiazdy Śródmieścia"

Zbliża się weekend pełen atrakcji na rzecz zwierząt – charytatywny festyn "Gwiazdy Śródmieścia"

Weekend zapowiada się wyjątkowy, pełen rozrywek, pokazu mody i licznych atrakcji. To wszystko odbędzie się w ramach charytatywnej edycji festynu „Gwiazdy Śródmieścia”, której głównym celem jest pomoc potrzebującym. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 maja.

Tego dnia głównym beneficjentem festynu będzie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami (TOZ), na rzecz którego organizatorzy będą zbierać fundusze. TOZ to organizacja, która codziennie ratuje psy i koty, otaczając je troską i miłością. Na festynie przewidziano wiele atrakcji, w tym pokaz mody – bardziej ekstrawagancki niż zwykle – oraz różne strefy rozwijające kreatywność, edukacyjne i sportowe. Cały dzień będzie umilany muzyką płynącą ze sceny. W planach są także licytacje i loteria z nagrodami od szczecińskich przedsiębiorstw.

Festyn odbędzie się w jednym z ulubionych plenerowych miejsc Szczecina – Ogrodach Śródmieście (ul. Wielkopolska 19). Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.

Organizatorzy festynu, a szczególnie TOZ, są niezmiernie wdzięczni za każdą formę wsparcia. Pomoc jest potrzebna zarówno finansowa, na pokrycie kosztów leczenia zwierząt interwencyjnych, jak i rzeczowa – od żwiru dla kotów, przez karmę, po środki higieniczne. Każda pomoc jest mile widziana i bardzo potrzebna.

Na festynie, w Ogrodach Śródmieście, każdy będzie miał okazję wesprzeć TOZ na wiele sposobów. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu, mogą przekazać dary bezpośrednio do siedziby Towarzystwa przy ul. Ojca Beyzyma 17. Obecnie najbardziej potrzebne są: karma, żwirek, akcesoria dla psów i kotów, podkłady higieniczne, koce, prześcieradła, ręczniki, rękawiczki jednorazowe.

TOZ aktualnie opiekuje się 24 kotami w swoim szpitaliku. Wkrótce dołączy do nich kolejna grupa – 12 zwierząt z gminy Węgorzyno. Wszystkie są chore i potrzebują diagnostyki, leczenia, zabiegów i rehabilitacji. Środki uzyskane podczas festynu w Ogrodach Śródmieście mają być przeznaczone właśnie na te cele. W siedzibie organizacji znajduje się obecnie 5 dorosłych psów i cztery szczenięta, a kolejnych pięć jest utrzymywanych w domach tymczasowych. Tuż przed festynem, w piątek, TOZ ma odbierać interwencyjnie co najmniej dwa kolejne psiaki.

Jak widać, TOZ nie brakuje pracy, a potrzeby zwierząt stale rosną. Każda pomoc jest więc na wagę złota i może przyczynić się do poprawy sytuacji tych biednych stworzeń.