Zwiększona aktywność szczecińskiej drogówki – weekend pełen kontroli

Zwiększona aktywność szczecińskiej drogówki – weekend pełen kontroli

W miniony weekend szczecińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji przeprowadzili intensywne kontrole trzeźwości kierujących. Statystyki z tej akcji są niepokojące – na 5 tysięcy przeprowadzonych testów, aż 22 osoby prowadziły pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Część z nich musiała na dodatek zmierzyć się z konsekwencją takiego postępowania, jakim jest natychmiastowe odebranie prawa jazdy.

Nietrzeźwi kierujący to jednak nie jedyny problem, z którym musieli się zmierzyć funkcjonariusze. Kontrolowana była także prędkość uczestników ruchu drogowego. W wyniku tych czynności, liczba kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, wyniosła ponad 250 osób. Sześciu spośród nich przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h, co skutkowało natychmiastowym zatrzymaniem prawa jazdy. Największym wykroczeniem było jednak jazda z prędkością 147 km/h w miejscu, gdzie dozwolone było jedyne 70 km/h.

Szczecińska drogówka skupiła swoją uwagę także na jednym z miejsc, które w przeszłości było świadkiem tragicznego wypadku. Chodzi tu o skrzyżowanie ulicy Szczanieckiej i E. Plater, gdzie w czasie weekendowych kontroli zatrzymano dwóch kierowców poruszających się z prędkością 117 i 105 km/h.

W trakcie działań policyjnych wykryto również siedem przypadków kierowania pojazdem mechanicznym przez osoby nie posiadające odpowiednich uprawnień. Jedna z osób, pomimo zakazu sądowego, podjęła decyzję o prowadzeniu pojazdu. Policjanci zatrzymali także trzech poszukiwanych, którzy próbowali uniknąć wymiaru sprawiedliwości.

Zachęcamy do zachowania ostrożności za kierownicą oraz dostosowania prędkości do aktualnych warunków na drodze. Pamiętajmy, że pogoda bywa zmienna, a nadejście zmierzchu oraz opady deszczu znacznie utrudniają prowadzenie pojazdu. Pamiętajmy także o noszeniu elementów odblaskowych – to ma kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa.