Centrum Żeglarskie w Szczecinie zaprasza na Mistrzostwa Polski w Kajak Polo

Centrum Żeglarskie w Szczecinie zaprasza na Mistrzostwa Polski w Kajak Polo

Weekend ten zapowiada się wyjątkowo sportowo na przystani Centrum Żeglarskiego w Szczecinie. Jak poinformował Urząd Miasta Szczecina na swojej stronie internetowej, to właśnie tam odbędą się niezwykle emocjonujące Mistrzostwa Polski w Kajak Polo. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Klub Sportowy Feniks Szczecin na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego.

We wspomnianej lokalizacji w nadchodzącą sobotę i niedzielę rozegrane zostaną zmagania w ramach 26. Mistrzostw Polski Seniorów oraz 4. Mistrzostw Polski Młodzików w Kajak Polo. Według informacji zawartych na portalu Wiadomosci.Szczecin, do rywalizacji seniorów mogą przystąpić zawodnicy urodzeni w roku 2008 lub wcześniej. Natomiast młodzieżowe mistrzostwa są dedykowane dla zawodników urodzonych w latach 2009-2011.

Zaplanowane na dwa dni impreza sportowa będzie przebiegała według precyzyjnie wyznaczonego harmonogramu. Sobota będzie dniem gier eliminacyjnych, które potrwają od godziny 8 do 19. Na następny dzień, w niedzielę od godziny 8 do 15, przewidziane są półfinały oraz finały. Uroczyste rozpoczęcie mistrzostw nastąpi w sobotę o godzinie 13, jak informuje strona Urzędu Miasta Szczecin.

Kajak Polo to niezwykle dynamiczna i ekscytująca gra drużynowa na wodzie. Jak podaje Klub Kajakarski Powiśle Warszawa, wymaga ona sprawności wiosłowania oraz umiejętnego poruszania się z piłką, a także pozwala na fizyczne starcia między zawodnikami. W Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, gdy gracze wywracają się do wody czy uczestniczą w zażartym pościgu za piłką.

Wielkopolski Związek Kajakowy dodaje, że boisko do gry ma rozmiary 35 metrów długości i 23 metry szerokości. Bramki umieszczone są na wysokości 2 metrów nad lustrem wody i mają wymiary 1,5 na 1 metr. Cały mecz kajak polo trwa 20 minut, podzielonych jest na dwie połowy po 10 minut każda, z trzyminutową przerwą pomiędzy nimi.