Zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów w Szczecinie z powodu braku motorniczych

Zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów w Szczecinie z powodu braku motorniczych

W wyniku drastycznego niedoboru pracowników, szczeciński system transportu miejskiego planuje redukcję liczby kursów na kilku liniach tramwajowych. Te zmiany, jak zapowiadają urzędnicy, wejdą w życie już najbliższą sobotę.

Sześć linii tramwajowych zostanie dotkniętych tymi przestawieniami. Najsilniej uderzy to w użytkowników linii nr 8, kursującej do Gumieńców, którą czekają największe ograniczenia.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie podaje, że na linii nr 2 wprowadzone zostaną korekty rozkładów jazdy przez cały tydzień. Z kolei linia nr 6 zostanie poddana przesunięciu końcowego przystanku – z Placu Rodła do Filharmonii – równocześnie z korektą rozkładów jazdy. Ograniczenia dotkną również linię nr 7, gdzie kosztem częstotliwości co 20 minut, pasażerowie będą mogli przejść na linię nr 12 na przystanku Plac Szarych Szeregów.

Planowe cięcia obejmują też linię nr 8, która będzie funkcjonować jedynie w dni robocze podczas godzin szczytu. Z drugiej strony, linia nr 10 zostanie przekształcona w całodobową, kursując przez cały tydzień i utrzymując podobną liczbę kursów na odcinku Gumieńce – Brama Portowa, jak do tej pory.

Ostatnia zmiana dotyczy linii nr 11, która będzie kursować według skróconego rozkładu Pomorzany – Plac Żołnierza Polskiego poza godzinami szczytu oraz w soboty i święta. Jednak częstotliwość kursów na odcinku Pomorzany – Pl. Żołnierza Polskiego nie ulegnie zmianie. Na odcinku Plac Rodła – Ludowa tramwaj będzie jeździć tylko w godzinach szczytu w dni robocze.