Interwencja policji w Szczecinie związana z nielegalną sprzedażą żółwi

Interwencja policji w Szczecinie związana z nielegalną sprzedażą żółwi

Kobieta w wieku 42 lat ze Szczecina stała się obiektem zainteresowania lokalnej policji, gdy opublikowała kontrowersyjne ogłoszenie na platformie internetowej. Policjanci oddelegowani do sprawy przeprowadzili przesłuchanie, które było konsekwencją ich wizyty w mieszkaniu kobiety.

Funkcjonariusze z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Komendy Miejskiej Policji (KMP) w Szczecinie podjęli się śledztwa dotyczącego niecodziennego ogłoszenia sprzedaży zamieszczonego online. Kontrola ofert sprzedaży w sieci oraz upewnienie się, że nie są one sprzeczne z prawem, to jedno z wielu obowiązków tych funkcjonariuszy.

Podczas wykonywania swojej pracy, policjanci natknęli się na ogłoszenie 42-letniej szczecinianki. Kobieta, która mieszkała na terenie zachodniopomorskiego, wystawiła na sprzedaż dwa gatunki żółwi i kompletne akwarium.

Problemem było to, że oferowane przez nią zwierzęta – żółw czerwonolicy i żółw żółtobrzuchaty – są klasyfikowane jako inwazyjne gatunki obce. Jak podkreślili policjanci, zgodnie z prawem zarówno posiadanie, jak i sprzedaż tych gatunków są niedozwolone.

Działania funkcjonariuszy doprowadziły ich do adresu zamieszkania kobiety. Po dotarciu na miejsce potwierdzili, że nielegalne żółwie rzeczywiście znajdowały się w jej posiadaniu. Zwierzęta te zostały natychmiast skonfiskowane i przekazane do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt.

Sprawa zaowocowała przesłuchaniem 42-latki. Ponadto, śledczy z Komisariatu Szczecin Pogodno prowadzą dalsze dochodzenie, aby ustalić skąd pochodziły skonfiskowane gady.