Category: Bez kategorii

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie

Szczecin warto odwiedzić z wielu powodów. Jedni powiedzą, że przyjeżdżają tu dla Wałów Chrobrego, stoczni czy Zamku Książąt Pomorskich? Jeszcze inni wskazują na niezwykły budynek filharmonii, a pozostali na najstarsze kino świata Pionier 1907. Miasto ma turystom bardzo dużo do zaoferowania. Jeszcze więcej może jednak zaproponować najmłodszym. Sprawdź jakie są najciekawsze atrakcje dla dzieci w Szczecinie i które z nich warto odwiedzić. 

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie – wyrusz statkiem w piękny rejs

Wycieczka statkiem ucieszy w szczególności miłośników morskich klimatów. Od końca marca aż do początku września można wybrać się w rejs po porcie i stoczni w Szczecinie. Zwiedzający mają do wyboru aż pięć różnych tras. Jedne z nich są krótsze i zajmują tylko sześćdziesiąt minut, a inne trwają dłużej, bo nawet trzy godziny. Podczas wycieczki, dorośli mogą ze wszystkich stron obejrzeć port i stocznię, a w tym czasie dzieci mogą wcielić się rolę małych marynarzy i cieszyć się niezwykłym rejsem.

Zwiedzanie Szczecina – w poszukiwaniu Gryfusów

Wrocław słynie z krasnali, a Szczecin ma swoje Gryfusy! Od lipca 2020 w Szczecinie można znaleźć 10 kolorowych figur, które są symbolem miasta. Doskonałą atrakcją dla dzieci w Szczecinie będzie zorganizowanie wyprawy. Podczas której najmłodsi w różnych częściach miasta będą szukać Gryfusiów, bo tak pieszczotliwie nazwali je mieszkańcy. Dwa Gryfusy znajdują się przy Alei Kwiatowej, po jednym przy Łasztowni, na Placu Grunwaldzkim, na Jasnych Błoniach. Przed Urzędem Miasta, obok Galaxy, na Placu Lotników, obok Zamku Książąt Pomorskich i przy Rektoracie US. Małym odkrywcom życzymy powodzenia w poszukiwaniu kolorowych bohaterów!

Atrakcje Szczecina – całodniowa zabawa w Kids Arenie

Niezwykle ciekawą atrakcją dla dzieci w Szczecinie jest Kids Arena znajdująca się przy ul. Staszica. W obiekcie znajduje się aż 16 namiotów sferycznych, w których odbywają się różne aktywności dla najmłodszych. Dzieci mogą pobawić się na nadmuchiwanej zjeżdżalni, na torach przeszkód, powspinać się na mini ściance wspinaczkowej, czy wcielić się w rolę profesjonalnych piłkarzy na boisku do piłki nożnej. Oprócz stałych atrakcji, w Kids Arenie czasami odbywają się również warsztaty kulinarne, artystyczne oraz naukowe, podczas których dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale również zdobywają nowe przydatne umiejętności.

Rozrywka dla dzieci w Szczecinie – majsterkowanie w Robótkowie

Będąc w Szczecinie z dzieckiem nie sposób ominąć niezwykle ciekawej atrakcji, czyli Robótkowa. Dzieci, które odwiedzają pracownie mogą dowoli majsterkować i tworzyć to co tylko przyjdzie im do głowy. Oczywiście z pomocą dorosłych, którzy sprawią, że każdy szalony pomysł będzie możliwy do zrealizowania. Dodatkowo, każde dziecko może zabrać ze sobą to, co udało mu się zrobić. Udział w zajęciach to idealny sposób na odkrycie w sobie kreatywności i wykonanie własnej świeczki, zakładki do książki, zrobienie mydełka czy nawet własnego kubka.

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie – Escape Room dla najmłodszych

Mali odkrywcy i poszukiwacze przygód z pewnością ucieszą się z wizyty w Escape Me, czyli escape roomie dla najmłodszych gości. Podczas tej aktywności będą ścigać się z czasem, rozwiązując łamigłówki i intrygujące zagadki. Motywem przewodnim pokoju zagadek może być Harry Potter lub Władcy Pierścieni, w zależności od preferencji małych gości. Do jednego pokoju może wejść od 2 do 5 osób.

Szczecin z dziećmi – Majorka w Szczecinie

Niektórzy nazywają go Majorką w Szczecinie, ale jego prawdziwa nazwa to Arkonka. Mowa o kompleksie rekreacyjnym przeznaczonym dla dzieci i dorosłych. W obiekcie dostępne są różne baseny, gejzery, place zabaw i liczne zjeżdżalnie, czyli to co najmłodsi lubią najbardziej. Co więcej, obiekt oferuje również grę w tenisa, badmintona oraz siatkówkę, a po zakończonej zabawie, w specjalnie przygotowanej przestrzeni, można rozpalić grilla i posilić się po udanej zabawie.

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie – gry drużynowe

Każdy, kto grając w bilard myśli sobie, że wygodniej byłoby mu grać bez kijka, powinien wybrać się do KoBi w Szczecinie. To niezwykłe miejsce łączy dwa sporty – bilard oraz piłkę nożną. Do przesuwania bil używa się więc własnych nóg! Nazwa obiektu pochodzi właśnie od słów „kopnij bilę”. W grze mogą wziąć udział zarówno dzieci jak i dorośli, dlatego jest to świetna alternatywa na spędzenie rodzinnego weekendu czy popołudnia. Kolejną ciekawą atrakcją dla dzieci w Szczecinie jest Dragon Laser Tag. W tym miejscu można poczuć się niczym bohater jednej z gier komputerowych. Za pomocą laserowych pistoletów użytkownicy strzelają do opasek umieszczonych na głowach przeciwnika. Wygrywa ta drużyna, która odda najwięcej celnych strzałów. Grę można przeprowadzić w sali wojskowej lub miejskiej, w zależności od preferencji i zainteresowań graczy.

Atrakcje Szczecin – wskocz do Jump Szczecin

Przy ul. Mieszka I w Szczecinie mieści się park trampolin, w którym świetnie bawią się zarówno dzieci, które mogą wykorzystać swoje nielimitowane pokłady energii oraz dorośli, którzy mogą czuć się tam niczym beztroscy kilkulatkowie. Dla początkujących przygotowany jest basen z miękkimi gąbkami, dla miłośników gier drużynowych boisko do koszykówki i siatkówki, a dla prawdziwych śmiałków pojedynek na belkach. Niezależnie od wybranej atrakcji, w Jump Szczecin zabawa będzie bardzo udana.

Szczecin atrakcje turystyczne – Gokartowa przygoda

Starsze dzieci, które skończyły już 8 lat i mają 130 cm wzrostu mogą wziąć udział w prawdziwym wyścigu gokartów. Tor w Szczecinie został okrzyknięty najlepszym w Europie, dlatego każdy kto go odwiedza, może mieć pewność, że zabawa będzie udana. Tor w hotelu Silver posiada 20 aut dla dorosłych i 5 dla dzieci oraz tandem, który umożliwia wspólną przygodę dziecka z opiekunem. W tandemie może jechać dziecko, które jeszcze nie ma 8 lat.

Szczecin atrakcje – Toys Garden

Toys Garden w Szczecinie to doskonała atrakcja dla całej rodziny. W obiekcie znajduje się wiele stref tematycznych, które umożliwiają świetną zabawę, niezależnie od zainteresowań. Dla najmłodszych przeznaczono plac zabaw z piaskownicą i huśtawkami, dla nieco starszych pole do minigolfa, ogromne szachy i warcaby czy paintball. Miłośnicy sportów wodnych mogą pokusić się o wypożyczenie kajaków, rowerów wodnych czy łódek lub zorganizowanie rodzinnego grilla na łonie natury.

Atrakcje Szczecin – warsztaty tematyczne dla dzieci

Szczecin to miasto, które oprócz stałych atrakcji ma do zaoferowania również wiele cyklicznych warsztatów o bardzo różnej tematyce. Przykładem aktywności są zajęcia „Baw się i buduj”, podczas których dzieci w wieku 5 – 12 lat mogą wcielić się w rolę małych architektów i zbudować z klocków wielkie wieżowce, małe domki lub to co tylko przyjdzie im do głowy. Nad wszystkim czuwają dorośli, którzy w razie potrzeby służą pomocą. Dla wszystkich zafascynowanych chemią i fizyką Muzeum Narodowe ma do zaoferowania coś specjalnego! W każdą niedzielę dzieci mogą wziąć udział w pokazach eksperymentów, do których używany jest ciekły azot, metan i wiele innych substancji, które z pewnością zrobią na dzieciach duże wrażenie. Na małych filozofów, w Muzeum Narodowym w Szczecinie czekają filozoficzne dyskusje. Każde dziecko, które skończyło 7 lat może porozmawiać o ciekawości świata oraz o tym jak ona powstaje. Podczas warsztatów dzieci bazują na książce „Bajki filozoficzne” Michaela Piquela.

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie – bajkowe seanse i sensoplastyka

Kino Helios z myślą o najmłodszych mieszkańcach oraz turystach Szczecina przygotowało filmowe poranki, podczas których w soboty i niedziele dzieci wraz z rodzicami mogą wziąć udział w bajkowych seansach. Co więcej, po filmie na gości czeka mnóstwo aktywności i konkursów z nagrodami. Kolejną niezapomnianą atrakcją dla dzieci w Szczecinie są zajęcia Sensoplastyki. Zabawa jest przeznaczona dla wszystkich dzieci, nawet tych które jeszcze nie ukończyły 1. roku życia. Podczas warsztatów najmłodsi za pomocą różnych, ekologicznych materiałów plastycznych oraz spożywczych poznają świat, bawiąc się fakturami, barwami, i teksturami.

Zwiedzanie Szczecina dla miłośników adrenaliny

Wszyscy śmiałkowie, którym wspinaczka nie straszna powinni wybrać się do parku linowego Tarzania w Szczecinie. Na gości czeka aż 7 różnych tras o kilku poziomach zaawansowania z wieloma ciekawymi przeszkodami. Wśród naziemnych atrakcji można wyróżnić: ściankę wspinaczkową, pal Buszmena, czyli drewnianą kłodę, po której można się wspinać, ściankę z bali oraz pochylnię, która zachwyci szczególnie najmłodsze dzieci. Przeszkód wiszących jest o wiele więcej. Najciekawsze z nich to tyrolka, za pomocą, której można zjechać na linie niczym leśny człowiek. Skok na siatkę i skok Tarzana, czyli przemieszczenie się na linie pomiędzy drzewami. Są również trapezy, złośliwe belki, strzemiona, meandrujące pale, falochron, wirujące łopatki, most zwodzony i wiele innych. Brzmi niesamowicie? Na wysokości jest jeszcze ciekawiej! Park linowy Tarzania jest otwarty od kwietnia do listopada, od 11:00 do 19:00.

Szczecin z dziećmi – wizyta w cukierkowym muzeum

Wszyscy mali turyści, którzy odwiedzają miasto, powinni wybrać się do niezwykłej atrakcji dla dzieci w Szczecinie, czyli cukierkowego muzeum. Pełna nazwa to Be Happy Sweet Art & Illusion Museum. Wystrój obiektu jest stylizowany na pinup, a najmłodsi goście mogą skorzystać w nim z wielu słodkich atrakcji. Ściany z cukierków, dekoracje z wafelków, ze ścian wystają lody, a basen jest wypełniony piankami marshamllow, czy to nie brzmi jak najlepsza bajka na świecie? Co więcej, muzeum oferuje również atrakcje z iluzjami optycznymi, osiem pokoi z lustrami i pokój z huśtawkami.

Atrakcje w Szczecinie dla aktywnych

Wszyscy, którzy wolą spędzać czas aktywnie powinni skorzystać z niesamowitej atrakcji dla dzieci w Szczecinie – Wrotkarni Rolling Wings. To jedyne takie miejsce w mieście, w którym na moment można przenieść się do lat 80. Wszystko za sprawą zwariowanego wystroju obiektu, świateł i muzyki. Wystarczy wypożyczyć wrotki i można rozpocząć zabawę. Szczecin ma również do zaoferowania atrakcję dla miłośników jazdy na nartach. W SkiPark można korzystać ze stoków o każdej porze roku. Jedynym w swoim rodzaju obiektem w Szczecinie jest Little Gym, czyli siłownia dla dzieci. Bawić się tam mogą dzieci już od 4. miesiąca życia aż do 12 lat. Niezwykłe, kolorowe konstrukcje zachęcają do sportowej zabawy.

Atrakcje dla dzieci w Szczecinie – dla miłośników jedzenia

Bardzo ciekawą atrakcją dla dzieci w Szczecinie są warsztaty kulinarne Cuda Celestyny. Podczas których mali uczestnicy mogą sami przygotować proste potrawy i przez moment poczuć się jak sam Masterchef. A dla tych, którzy zamiast gotować wolą konsumować, w Szczecinie stworzono specjalne miejsce o nazwie Zabawa& Kawa. Dzieci mogą bawić się na dużej konstrukcji ze zjeżdżalnią i basenem z kulkami, a w tym czasie rodzice mogą skosztować pysznej kawy, koktajlu czy wspaniałego ciasta. Dodatkowym atutem tego miejsca jest piękny wystrój, który sprawia, że aż nie chce się stamtąd wychodzić.

Read More

Szczecin: dziewczyny grają w piłkę!

Szczecin jest miastem aktywnych. Nic więc dziwnego, iż Ladies Football Academy zachęca wszystkie dziewczynki i nastolatki do aktywnego uprawiania piłki nożnej. Od całkiem niedawna inicjatywa pod szyldem „Dziewczyny grają w piłkę nożną” jest wspierana przez grupę Lotos. Akademia prowadzi nabór w kilku grupach wiekowych, a samo zapisanie dziecka na zajęcia jest dziecinnie proste.

Szczecin jest miastem aktywnych. Nic więc dziwnego, iż Ladies Football Academy zachęca wszystkie dziewczynki i nastolatki do aktywnego uprawiania piłki nożnej. Od całkiem niedawna inicjatywa pod szyldem „Dziewczyny grają w piłkę nożną” jest wspierana przez grupę Lotos. Akademia prowadzi nabór w kilku grupach wiekowych, a samo zapisanie dziecka na zajęcia jest dziecinnie proste.

Jakie talenty kryje Szczecin?

Inicjatywa, o której mowa powstała już w 2018 roku. Wynikała ona nie tylko z pomysłowości akademii, ale również realnego zapotrzebowania na tego rodzaju zajęcia. Włączenie LFA pod patronat Grupy Lotos stanowi spore wyróżnienie, dając jednocześnie olbrzymie szanse rozwoju każdego talentu. I tych, trzeba przyznać nie brakuje. Na ten moment we wspomnianej akademii trenuje blisko 70 dziewcząt, z czego te najmłodsze mają dopiero cztery lata. Trenerzy dokładają wszelkich starań, aby najlepsze zawodniczki szlifowały swoje możliwości. Grupa Lotos z kolei umożliwia stypendia dla najlepszych dziewcząt, które otwierają drzwi do dalszej kariery.

Piłka nożna, co na to Szczecin?

Warto wiedzieć, iż Ladies Football Academy jest jedyną taką inicjatywną na obszarze całego Zachodniopomorskiego. Nabór do drużyn odbywa się nieustannie. Wystarczy bowiem zadzwonić pod wskazany numer telefonu i wyrazić chęć udziału córki w zajęciach. Forma i same treningi są doskonałym sprawdzianem kondycji, ale i fantastycznym sposobem na wypracowanie sobie koordynacji ruchowej. Sporą nowinką jest opracowanie specjalnej aplikacji, ułatwiającej śledzenie informacji drużyny, jak i kontaktowaniu się z trenerem. Być może już całkiem niedługo Szczecin pochwali się wspaniałą drużyną kobiecą, która będzie zdobywać tytuły nie tylko na polskiej arenie piłki nożnej.

Read More

Szczecin: Czujność kierowcy autobusu uratowała życie

Kierowcy autobusów są narażeni na różnorodne sytuacje. Ich czujność oraz stan umysłu wielokrotnie pozwalają na ratowanie czyjegoś życia. Nie inaczej było w ostatnim przypadku, gdzie tylko reakcja kierowcy umożliwiła zapobiegnięcie tragedii. Szczecin może być dumny z takich kierowców.

Całe zdarzenie miało miejsce wczoraj w jednym, ze szczecińskich autobusów. Kierowca autobusu wykazał się spokojem i empatią, zauważył bowiem, że jedna pasażerka nie wysiada. Trzeba przyznać, iż zwłaszcza w dobie koronawirusa na prowadzących pojazdy miejskie spoczywa spora odpowiedzialność. Nie chodzi tu już bowiem o sprzedaż biletów, która jest wstrzymana. Ale o pilnowanie i monitorowanie sytuacji, a w razie sytuacji kryzysowych także interweniowanie we właściwy sposób.

Szczecin i brawurowa pomoc

W środowy poranek, kierowca autobusu linii 52 zwrócił uwagę na starszą kobietę, która pomimo różnorodnych stacji na żadnej z nich nie wysiadała. Sytuacja nie zmieniła się nawet, gdy pojazd trafił na przystanek końcowy. Kierowca postanowił interweniować. W krótkiej rozmowie okazało się, iż starsza pani ma problemy i nie jest w stanie samodzielnie wrócić do domu. Prowadzący pojazd poinformował o całym zdarzeniu dyspozytora z Centrali Ruchu, który z kolei przekazał stosowne informacje właściwym służbom. Dzięki szybkiej interwencji, 82-letnia kobieta szczęśliwie powróciła do domu. Według ustaleń policji, jest osobą chorą, która wcześniej poszukiwana była zarówno przez służby, jak i rodzinę.

Read More

Szczecin: nowe centrum już otwarte!

Kilka dni temu miało miejsce jedno z ważniejszych wydarzeń w mieście. Europejski potentat otworzył nowoczesne centrum powierzchni magazynowej Autodoc Logistics. Sama firma działa na terenie miasta Szczecin ponad dwa lata. Dzięki tej sytuacji możliwe będzie zatrudnione dodatkowych 700 osób, co sprawi, że w całym centrum zatrudnionych będzie ponad 2300 pracowników.

Szczecin się cieszy! Większe możliwości

W parku logistycznym w Załoniu na ten moment codziennie przepakowywanych jest blisko 75 tysięcy produktów. Nowa powierzchnia, która ruszyła przed paroma dniami pozwala na zwiększenie możliwości tego miejsca. Autodoc to bez wątpienia jeden ze światowych liderów sprzedaży części samochodowych. Jej oferta składa się blisko z 2,5 miliona produktów do prawie 870 marek samochodów. Już po kilku miesiącach od otworzenia magazynu okazało się, że miejsce rozwija się w bardzo szybkim tempie, a tym samym potrzebna jest jeszcze większa powierzchnia. Warto nadmienić, iż sam magazyn należy do tych najbardziej nowoczesnych i zautomatyzowanych, dzięki czemu praca nad pakowaniem produktów odbywa się płynnie i bezproblemowo. Nie zatrzymała jej nawet pandemia koronawirusa.

Jak podkreśliła dyrektor generalny Autodoc Emilia Wąsowska, zwiększenie powierzchni pozwoli na wprowadzenie nowych technologii, które przełożą się na zwiększenie przepustowości magazynów o 36 tys. produktów na dobę. Ponadto kobieta podkreśliła, iż Szczecin, jak i całe Pomorze Zachodnie jest idealnym miejscem na inwestycje. Sam rozmach inwestycji robi wrażenie zarówno na mieszkańcach, jak i radnych miasta. To z pewnością miejsce, które należy do najbardziej nowoczesnych w całym kraju. Być może europejski potentat nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i w ciągu najbliższych lat, pojawią się w Szczecinie kolejne, ważne dla regionu inwestycje.

Read More

Szczecin: Przebudowa Estakady Pomorskiej

Tak jak przypuszczano, Szczecin szykuje się do dalszych remontów, które mogą wywoływać utrudnienia dla kierowców. Jak uzyskano informacje, firma Strabag przejęła już budowę obejmującą Estakadę Pomorską. Nie da się jednak powiedzieć, w którym momencie prace mogą doprowadzić do zmiany ruchu. Kilka ważnych informacji, możemy jednak przekazać.

Szczecin słowem historii

Prace, o których mowa mają objąć cały wiadukt tramwajowo-drogowy, który powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Niestety, na skutek złego stanu technicznego, władze zdecydowały się przeprowadzić kompleksową modernizację obiektu. Szczecińskie Inwestycje Miejsce podkreślają również, iż na skutek remontu zostanie podniesiony maksymalny udźwig całego wiaduktu do 40 ton. Ponadto, poza samym wiaduktem mają w najbliższym czasie powstać drogi dojazdowe, umożliwiające sprawniejszy ruch zarówno samochodów, jak i rowerów czy pieszych.

Budowa, o której mowa ma potrwać dwa lata. Nadzór nad jej realizacją przejęły Szczecińskie Inwestycje Miejsce sp. z o.o. Wartość całego kontraktu z firmą Strabag opiewa na niebagatelną kwotę 44,7 mln złotych.

Read More

Szczecin: Nowa odsłona gmachu

Szczecin posiada zabytkowy Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, który już niebawem zyska nowy wygląd. Chodzi tu o budynek „Starej Chemii”, mieszczący się przy ul. Pułaskiego 10. Prace zaplanowane są na kilka etapów, z których jeden z nich zakłada rekonstrukcję starej wieżyczki kopuły z zegarem na głównym wejściem.

Szczecin inwestuje w modernizacje zabytków

Uniwersytet, o którym mowa ma charakter barokowy. I choć prezentuje się bardzo okazale i dostojnie, porównując zdjęcia przedwojenne, widać, że czegoś w nim brakuje. Mowa tu przede wszystkim o starym zegarze, umiejscowionym niegdyś nad wejściem głównym. Już niebawem, charakterystyczny element może spowrotem pojawić się na fasadzie budynku. Jak informuje rzecznik prasowy ZUT, władze planują całą  rekonstrukcję elewacji wraz z odtworzeniem jej szczegółowych elementów. Oznacza to, że w skład prac wchodzi również umiejscowienie ponowne zegara na wieżyczce. Ponadto planowany jest szyb wentylacyjny od wewnątrz oraz cały system wentylacji i modernizacja laboratoriów. Sam zegar ma być wierną kopią tego przedwojennego. Posiadał będzie cztery tarcze, umieszczone z każdej ze stron konstrukcji. Obecnie wszystko zależne jest od zdjęć archiwalnych i ich szczegółowości. Im bardziej dokładne będą, tym większa szansa, iż budynek stanie się wierną kopią tego sprzed czasów wojny.

Szczecin i budowa windy na ZUT

Przetarg rozpisano na przełomie września i października. Pierwszym etapem, na który pozyskano już zgodę na budowę, ma być odtworzenie starego szybu windowego, od wewnątrz dziedzińca. Kolejnych etapów nie da się zaplanować, gdyż jak podkreśla rzecznik prasowy, wszystko zależy jest środków finansowych. Jeśli uda się je pozyskać od zewnętrznych inwestorów, będzie można powiedzieć coś więcej. Tak czy siak, Uniwersytet zyska nowy, barokowy wygląd w fantastycznym stylu. Już teraz budynek cieszy się ogromnym zainteresowaniem miłośników architektury. Nyć może Szczecin już niebawem stanie się miejscem jeszcze bardziej klimatycznym. Do tego dążą władze miasta, jak i prywatne inicjatywy obywatelskie.

Read More

Szczecin: Więcej łóżek dla chorych na COVID

Wspaniała informacja została przekazana przez Wojewodę Zachodniopomorskiego Tomasza Hańca. Na terenie Szczecina, jak i ościennych gmin liczba łóżek w szpitalach zostanie podwojona, dzięki czemu pacjenci z podejrzeniem koronawirusa będą mogli swobodnie zgłaszać się do najbliższych szpitali. Szczecin od soboty pozostaje w żółtej strefie, jednak ilość zachorowań w mieście, jak i całej Polsce niepokojąco wzrasta.

Szczecin – działania zapobiegające

Decyzja wspomniana powyżej jest skutkiem liczby zachorowań, która od początku października stale wzrasta. Wojewoda Zachodniopomorski stara się myśleć przyszłościowo, dbając, aby w żadnym momencie nie zabrakło łóżek dla potrzebujących. Warto jednak mieć świadomość, iż większa liczba chorych wiąże się z koniecznością zwiększonej liczby personelu medycznego, w tym lekarzy. Dlatego też w najbliższym czasie Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego będzie musiała zmierzyć się z problemem personelu i podjąć działania, których celem będzie organizacja lekarza w miejscach potrzebnych.

Szczecin – dodatkowe 700 łóżek dla pacjentów.

Na obecny moment, w oddziałach I i II stopnia zostanie udostępnionych kolejnych 713 łózek. To pocieszająca wiadomość, dzięki której lekarze nie będą zmuszeni odsyłać chorych do domów. Oczywiści wszyscy liczą na to, że dodatkowe posłania nie zostaną wykorzystane w całości, jednak trzeba również zakładać najgorsze scenariusze. Ponadto, poza podjęciem decyzji o zwiększeniu ilości łóżek, został dziś powołany prof. Miłosz Parczewski. Jego główną rolą będzie koordynacja personelu medycznego, dlatego w jego zespole pojawili się ludzie, mający doświadczenie w tego typu działaniach.

Read More

Szczecin: PKN Orlen odpowiada na zarzuty

Kilka dni temu zrobiło się głośno o jednej ze stacji paliw PKN Orlen, mieszczącej się przy ul. Hrobieszowskiej. Według informacji przekazanych przez mieszkańców miasta Szczecin, powstała awaria w skutek której przynajmniej kilkanaście aut zatankowało mocno rozwodnione paliwo. Skutkiem tej sytuacji było uszkodzenie owych pojazdów. PKN Orlen szybko zareagował i wydał oficjalne oświadczenie.

Szczecin i awaria dystrybutorów

Opisywane wydarzenie miało miejsce w poniedziałek. Doszły nas głosy, iż na jednej ze stacji paliw doszło do rozszczelnienia zbiorników z paliwem, co zaowocowało przedostaniem się dużej ilości wody do benzyny. Jak informowali poszkodowani, auta zatankowane feralnego dnia przestały działać, co wiązało się z kosztownymi naprawami i holowaniem pojazdów. PKN Orlen wydał informację, zapewniając, że bierze pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację i nikt z poszkodowanych nie zostanie pozostawiony sam sobie.

3 października stacja zamknęła uszkodzony dystrybutor. Zgłosiła również awarię do Orlen Centrum Serwisowego, w celu wyjaśnienia jej przyczyn. Na ten moment do stacji zgłosiło się kilkunastu poszkodowanych, których sprawa trafiła do ubezpieczyciela. Podjęto kroki, aby każdemu z nich wypłacić odszkodowanie za holowanie, zatankowane paliwo oraz koszty napraw pojazdu. Każdy, kto jeszcze nie zgłosił się do Orlenu może to zrobić telefonie bądź bezpośrednio na stacji benzynowej. Jak podaje PKN Orlen Szczecin wadliwe urządzenia wyłączono z użytkowania do czasu ich naprawy.

Read More

Szczecin- kolejne obostrzenia w planach

Być może już w najbliższym czasie Szczecin stanie się miastem, w którym będą wprowadzone dodatkowe obostrzenia. Cała sytuacja związana jest z licznymi przypadkami zarażenia COVIDEm, których dobowe statystyki od kilku dni pną się w górę. Rozwiązania sugerowane przez rząd obejmą m.in. nakaz korzystania z maseczek na ulicach.

Rząd ogłosił ostatnio, iż wrócą obostrzenia epidemiologiczne w żółtej strefie. To oznacza, iż również Szczecin będzie musiał ponownie przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Mowa tu przede wszystkim o obowiązku noszenia maseczek także na ulicach, czego ponoć tym razem, nie da się tak łatwo ominąć. Decyzja podyktowana jest przede wszystkim dbałością o zdrowie oraz eliminacją rozprzestrzeniania się wirusa Covid, jednak ma ona związek też z lekceważeniem Polaków.

Szczecin bez maseczki mandaty

Nic w tym nowego. Poprzednim razem również pojawiały się niezliczone mandaty za brak maseczek w miejscach publicznych i nieprzestrzeganie dystansu społecznego. Tym razem jednak ma być jeszcze gorzej, gdyż nie wystarczy słowna deklaracja o przeciwskazaniach do zakrywania ust i nosa. Jak podaje Komendant Główny Policji „Nie może być sytuacji, w której blisko 20% wypisywanych mandatów nie zostaje zapłaconych”. Sposób jest jeden. Każda osoba posiadająca astmę lub inne schorzenie, które wyklucza noszenie maseczki będzie musiała posiadać dokument wypisany od lekarza. Nowe zasady zaczną obowiązywać m.in. w Szczecinie prawdopodobnie od 10 października.

Read More

Szczecin będzie straszył?

Dreszczyk emocji i podniecenia. Mieszanina strachu i ekscytacji. Takie właśnie emocje towarzyszą ludziom, którzy lubują się w tzw. kulturze grozy. Być może już niedługo Szczecin dołączy do „strasznych” miejsc. Przynajmniej na to liczą twórcy nietypowego konkursu.

Pomysł, o którym mowa jest koncepcją zaproponowaną i zorganizowaną przez Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne Chowaniec. Konkurs literacko – graficzny przeznaczony jest dla wszystkich osób, powyżej 14stego roku życia. Motyw przewodni – mroczne miasto wydaje się pomysłem ciekawym, którym z pewnością wzbudzi niemałe zainteresowanie.

Szczecin w nieznanej dotąd odsłonie wyobraźni mieszkańców.

Jeden konkurs podzielony został na dwa działy. Pierwszy z nich, literacki ma stanowić propozycję dla osób, które wolą zobrazować swoją wyobraźnię słowami. „Szczecin z dreszczykiem literacko” wymaga napisania fabularnego opowiadania, które będzie miało maksymalnie 4000 znaków. Tematyka jest dowolna, podobnie jak jego forma. Ważne, aby swoją fabułą nawiązywał do historii miasta, mieszkańców bądź samego miejsca. Propozycja wydaje się ciekawa. Tu liczy się przede wszystkim kreatywność.

Kolejną odsłoną jest „Szczecin z dreszczykiem graficznie”, który pozwala na tworzenie prac w formie graficznej. Podobnie, jak w przypadku literackiej odsłony liczą się miejsca nawiązujące do Szczecina w mrocznej formie. Sam format pracy jest całkowicie dowolny. Tu również autorzy konkursu liczą na kreatywność.

Wszystkie prace można nadsyłać na specjalny adres organizatora do 2go listopada. Regulamin jak i nagrody, których pula wynosi 1000 złotych również dostępne są poprzez stronę internetową.

Read More