Niebuszewo wzbogaci się o nowy parking

Niebuszewo wzbogaci się o nowy parking

Na terenie dzielnicy Niebuszewo wyłania się nowa konstrukcja – parking zdolny pomieścić niemal 170 samochodów. Inwestycja ta znajduje się przy ulicy Kułakowskiego, a jej bliskie sąsiedztwo z przystankiem SKM Szczecin Niebuszewo sprawia, że stanowi ona kluczowy element infrastruktury umożliwiającej mieszkańcom łatwe przesiadki na pociągi. To zadanie, które miasto ma obowiązek spełnić w ramach przebudowy stacji, prowadzonej przez PKP PLK.

Nowe miejsce na mapie Szczecina nie tylko oferuje 170 miejsc parkingowych dla aut osobowych, ale również 7 miejsc w strefie kiss & ride oraz 4 miejsca postojowe przeznaczone dla taksówek. Wszystko to jest obecnie w trakcie tworzenia, a prace obejmują budowę placu parkingowego, montaż słupków oświetleniowych oraz prace związane z budową kanalizacji deszczowej i pracami elektrycznymi- wylicza rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji Piotr Zieliński.

W planach dotyczących nowego miejsca przy stacji są również chodniki i dojścia do peronów. Kierowcy i pasażerowie będą mogli skorzystać z rowerowych stojaków, które znajdą się pod wiatą, ławek oraz koszy na śmieci. Na terenie parkingu zamontowany zostanie również monitoring wizyjny, a przestrzeń zostanie odpowiednio zagospodarowana poprzez nasadzenia zieleni.

Całość prac, prowadzonych przez firmę Kristone Krystian Suda w formule zaprojektuj i wybuduj, pochłonie ponad 17 mln zł. Za koordynację i nadzór nad inwestycją odpowiada spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.