Eksplozja gazu w Kołobrzegu: są poszkodowani

Eksplozja gazu w Kołobrzegu: są poszkodowani

W mieście Kołobrzeg doszło do tragicznego zdarzenia. Eksplozja gazu nastąpiła w jednym z mieszkań na drugim piętrze budynku mieszkalnego, zlokalizowanego przy ulicy Dworcowej. W wyniku tego wydarzenia, trzy osoby doznały obrażeń. Straż pożarna musiała skorzystać z podnośnika, aby przez balkon dostać się do środka objętego ogniem lokalu.

Ewakuacja budynku była niezbędna ze względu na zagrożenie. Z mieszkań, które nie były bezpośrednio dotknięte eksplozją, usunięto 8 osób. Dodatkowo, 21 mieszkańców opuściło budynek na własną rękę, jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych.

Natychmiast po zdarzeniu, miejsce katastrofy zajęły trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomoc poszkodowanym została udzielona na miejscu. Oprócz służb medycznych, na miejscu pracowało także sześć zastępów straży pożarnej oraz nadzór budowlany.

Rozległe uszkodzenia spowodowane eksplozją gazu były widoczne w budynku. Zawaliły się ściany działowe w aż 8 mieszkaniach, co stworzyło realne zagrożenie naruszenia konstrukcji całego budynku. Prace nad zabezpieczeniem obiektu trwają.