Nadchodzi nowa atrakcja dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu – Droga rowerowa przy Jeziorze Słonecznym

Nadchodzi nowa atrakcja dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu – Droga rowerowa przy Jeziorze Słonecznym

Niedawno ukończono prace nad wyasfaltowaniem odcinka długości około 650 metrów, który rozpoczyna się przy ulicach Krętej i Szeligowskiego, umożliwiając tym samym zamknięcie rowerowej trasy wokół Jeziora Słonecznego. Ta realizacja wchodzi w skład projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, który uwzględnia także stworzenie nowych przestrzeni do spędzania czasu wolnego i dla dzieci.

W bezpośrednim sąsiedztwie nowo oddanej ścieżki rowerowej zaprojektowano różnorodne strefy rekreacyjne. Będą tam między innymi boisko do bule, stoły do ping-ponga oraz piłkarzyki. Do dyspozycji mieszkańców będą również szachy na świeżym powietrzu. Będą tam miejsca do odpoczynku urządzone zarówno od strony ulicy Szeligowskiego jak i Derdowskiego, które zostaną wyposażone w stoły piknikowe, ławki, hamaki oraz huśtawki dla trzech osób. Zostanie tam także zainstalowane urządzenie „surfer” przeznaczone do ćwiczeń na siłowni plenerowej. Podobne miejsce do odpoczynku powstanie również w okolicach ulicy Taczaka.

Dodatkowo, częścią inwestycji jest instalacja nowego oświetlenia oraz obsadzenie terenu zielenią. Planowane jest posadzenie 27 nowych drzew, wśród których znajdą się takie gatunki jak klon pospolity, brzoza, dąb bezszypułkowy, tulipanowiec amerykański czy świerk serbski.

Paulina Łątka, przedstawicielka urzędu miasta apeluje do mieszkańców, aby przestrzegali oznakowań i nie wkraczali na teren budowy. Informuje także, że zamontowane przęsła ogrodzenia nie powinny być przesuwane. Zaznacza, że wykonawca prac – firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak zobowiązała się umową do naprawienia wszelkich szkód powstałych podczas realizacji zadania.

Za całokształt prac firma Usługi Budowlane Wiesław Furtak otrzyma wynagrodzenie w wysokości 1,7 miliona złotych. Prace powinny zakończyć się we wrześniu.