63-letni mężczyzna dokonał ataku nożem na personel szpitala w Szczecinie

63-letni mężczyzna dokonał ataku nożem na personel szpitala w Szczecinie

Wojewódzka Prokuratura w Szczecinie postawiła formalne zarzuty 63-letniemu mężczyźnie, który w brutalny sposób zaatakował dwóch pracowników służby zdrowia w miejscowym szpitalu. Mężczyzna ten został zatrzymany i osadzony w areszcie. Podczas przesłuchania usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania morderstwa, przemocowej napaści oraz groźby karalnej.

Bezprecedensowy incydent wydarzył się podczas porannych godzin w środę, w izbie przyjęć szczecińskiego szpitala wojskowego. Znacznie pod wpływem alkoholu, agresor zaatakował nożem 32-letniego ratownika medycznego i fizycznie uderzył pielęgniarkę. W chwili ataku stężenie alkoholu wynosiło około 3 promile.

Pomimo doznanych obrażeń, stan zdrowia 32-letniego ratownika nie jest zagrożony. Po incydencie został natychmiast przetransportowany do oddziału chirurgicznego. Wobec faktu, że atakujący celował nożem w kierunku klatki piersiowej ratownika, prokurator postanowił postawić zarzut usiłowania zabójstwa. Za tego typu przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. W piątek sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, biorąc pod uwagę możliwość matactwa i ryzyko surowej kary.

W odniesieniu do agresywnego zachowania wobec pielęgniarki, 63-latek usłyszał zarzut czynnej napaści i groźby karalnej. Mimo ciężaru zarzutów, mężczyzna nie przyznał się do winy. Powody, które skłoniły go do tak brutalnej napaści, pozostają nieznane.