Minister Sławomir Nitras zapowiada modernizację i budowę nowych obiektów sportowych w Szczecinie

Minister Sławomir Nitras zapowiada modernizację i budowę nowych obiektów sportowych w Szczecinie

W niedalekiej przyszłości Szczecin może stać się miejscem powstania wielu nowych obiektów sportowych i znacznej modernizacji istniejących już placówek. Minister sportu i turystyki, Sławomir Nitras, podczas sobotniej konferencji prasowej w Szczecinie ogłosił swoje ambitne plany na najbliższy czas. Wygłosił również słowa krytyki skierowane w stronę prezydenta miasta, Piotra Krzystka.

Nitras podkreślił wagę dostępności obiektów sportowych dla młodzieży i organizacji sportowych po zakończeniu zajęć szkolnych. Minister sportu i turystyki stwierdził, że większość tych obiektów jest zamykanych po szkole na decyzję prezydenta Krzystka, co jest nieakceptowalne zarówno prawnie, jak i moralnie.

Minister Nitras zapowiedział także, że Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy 330 milionów złotych na ogólnopolski program dedykowany nauczycielom, animatorom, instruktorom i ekspertom sportowym. Celem programu będzie organizowanie zajęć dla młodzieży na orlikach i innych obiektach sportowych po zakończeniu lekcji i w weekendy.

W ramach innych programów ministerialnych planowane jest budowanie nowych orlików oraz modernizacja obiektów, które zostały wybudowane ponad 10 lat temu. Konkretnie chodzi o remonty trzech orlików w Szczecinie: przy SP 11 na ulicy Emilii Plater, SP 35 na ulicy Świętoborzyców i SP 53 na ulicy Budzysza Wosia. W skali całego kraju w tej kadencji ma powstać nawet tysiąc nowych orlików.

Wiceprezydent Szczecina, Łukasz Kadłubowski, mówił o wielkim procesie inwestycyjnym, który ma na celu przyciągnięcie jeszcze większej liczby mieszkańców do korzystania z miejskich obiektów sportowych. Poseł Patryk Jaskulski ogłosił z kolei plan budowy hal przy szkołach na terenie Szczecina za łączną kwotę 16 milionów złotych.

Poseł Jaskulski wymieniał konkretnie boiska przy ulicy Mazurskiej, SP16, III LO na ulicy Kopernika, SP 35 na ulicy Świętoborzyców, V LO na ulicy Ofiar Oświęcimia, SP 53 na ulicy Budzysza Wosia i ZS 7. Jaskulski zaznaczył także, że czas zaniedbań Szczecina pod względem infrastruktury sportowej dobiega końca.