Odbył się Bieg Górski K2 w Szczecinie

Odbył się Bieg Górski K2 w Szczecinie

W polskim mieście Szczecin zorganizowano wydarzenie sportowe o nazwie Bieg Górski na K2. Wymagająca i skomplikowana trasa biegu wynosiła ponad 8 kilometrów, którą musieli pokonać wszyscy uczestnicy.

Kilkaset chętnych stanęło na linii startu, gotowych zmierzyć się z trudnościami, jakie niesie za sobą ukształtowanie terenu. Marcin Paprocki, organizator tego sportowego wydarzenia, podkreślił, że choć pogoda była idealna dla biegaczy, to same warunki biegu były surowe. Z pełnym słońcem na niebie, zawodnicy mieli przetrwać w upale, a trudnością biegu były szczególnie strome podbiegi i zbiegi. Paprocki dodał, iż trudności związane z trasą mogły powodować ból w udach podczas podbiegów i w łydkach podczas zbiegów. Trasa przebiegała przez malownicze górki i dolinki Puszczy Wkrzańskiej. Przygotowana trasa miała dokładnie 8611 metrów – równo tyle ile wynosi wysokość drugiego najwyższego szczytu na Ziemi – K2.

Warto dodać, że dzień przed głównym wydarzeniem miejsce to tętniło życiem dzięki biegowi dla najmłodszych, znanym pod nazwą „W Pogoni za Yeti”.