Fotowoltaika w Szczecinie – co warto wiedzieć?

Fotowoltaika w Szczecinie – co warto wiedzieć?

Panele fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Pozwalają one pozyskiwać energię ze słońca, która jest zamieniana w energię elektryczną. Skorzystamy z niej w domach, firmach, mieszkaniach i budynkach użyteczności publicznej. Odnawialne źródła energii są doskonałym sposobem na to, aby zadbać o ekologię. Tzw. zielona energia jest aktualnie łatwo dostępna na rynku. Postawmy na fotowoltaikę w Szczecinie, która daje wiele możliwości. O czym warto wiedzieć?

Fotowoltaika w Szczecinie

Instalacja fotowoltaiczna ma za zadanie pozyskiwać energię słoneczną i zamieniać ją na ciepło, głównie do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Fotowoltaika Szczecin to opłacalna inwestycja, która pozwala zmniejszyć rachunki w domach i firmach. Kolektory słoneczne aktualnie są niezwykle opłacalne, a mając na względzie wzrosty cen, ta opłacalność cały czas rośnie. Stopa zwrotu z inwestycji może z powodzeniem zwiększać się w kolejnych latach.

Aktualnie na rynku najczęściej stosuje się kolektory płaskie, cieczowe. To cienkie rurki, przymocowane do metalowej płyty, która jest pokryta powłoką selektywną. Całość znajduje się w specjalnej obudowie, która chroni instalację przed zniszczeniami i utratą ciepła. Płynąca ciecz w rurkach ogrzewa się od absorbera i przylegających rurek. Rzadziej stosowane są słoneczne kolektory rurowe próżniowe. To szklane rury, które są połączone w baterie, równolegle do siebie. W rurze znajduje się rurka z absorberem, a próżnia jest izolacją absorbera. Pamiętajmy o tym, że panele słoneczne można zamontować w zasadzie w każdym budynku.

Jak działa fotowoltaika?

Fotowoltaika Szczecin to instalacja oferowana przez specjalistów z doświadczeniem i wiedzą. Jak działają kolektory słoneczne? Zamieniają one promieniowanie słoneczne na ciepło. W tym wypadku nośnikiem ciepła jest roztwór glikolu propylenowego, który krąży w instalacji. Kolektor jest połączony z wężownicą, która znajduje się w podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej. Następnie glikol odbiera ciepło i transportuje je do wężownicy. Ona ma za zadanie podgrzewać wodę w podgrzewaczu. Jeśli chodzi o trwałość kolektorów słonecznych, zazwyczaj wynosi ona 20-25 lat. Jest to zatem inwestycja na długi czas. Plusem jest to, że użytkownicy mogą cieszyć się bezobsługowością instalacji. Fotowoltaika w Szczecinie daje wiele korzyści, które wiążą się z oszczędnością rachunków. Prace konserwacyjne w fotowoltaice są rzadko wykonywane, co pozwala oszczędzać koszty i czas.