Złapano mężczyznę odpowiedzialnego za serię aktów wandalizmu i kradzież w Szczecinie

Złapano mężczyznę odpowiedzialnego za serię aktów wandalizmu i kradzież w Szczecinie

Dzięki ciężkiej pracy szczecińskiej policji, udało się zakończyć sprawę dotyczącą aktu wandalizmu, który miał miejsce na dwóch ulicach – Śląskiej i Więckowskiego. Incydent ten polegał na wybiciu witryny sklepowej oraz uszkodzeniu kilku zaparkowanych w pobliżu aut. Śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie podjęli działania zmierzające do ujęcia sprawcy. Sukcesem zakończyły się ich starania, kiedy to podczas operacji środkowej części tygodnia udało im się go zatrzymać.

Całe zdarzenie rozegrało się nocą – z soboty na niedzielę. Mężczyzna, który został zatrzymany, to 39-letni mieszkaniec Szczecina, odpowiedzialny zarówno za akty wandalizmu, jak i kradzież. Dyżurni otrzymali zgłoszenie o włamaniu i kradzieży z jednego ze sklepów znajdujących się w centrum miasta. Poza tym, sprawca wybił szyby w sześciu pojazdach zaparkowanych na pobliskich ulicach. Dzięki sprawnie prowadzonemu śledztwu, udało się szybko ustalić tożsamość podejrzanego. Zaskoczony niespodziewaną wizytą funkcjonariuszy, 39-latek został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. Teraz czeka go starcie z prawem – donosi Paweł Pankau, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

W niektórych ze zniszczonych pojazdów sprawca uszkodził wszystkie szyby poza przednią. Dodatkowo, z jednego ze sklepów skradziono torebkę. Mężczyzna za swoje czyny będzie teraz odpowiadał przed sądem.