Sezon grillowania w Szczecinie rozpoczęty: Ogień w miejscach niedozwolonych stanowi problem

Sezon grillowania w Szczecinie rozpoczęty: Ogień w miejscach niedozwolonych stanowi problem

Wraz z pierwszymi promieniami słońca, które wyłaniają się zza chmur, na terenie Szczecina rozpoczyna się sezon grillowania. W szczególności obszary takie jak Głębokie, Uroczysko, Goplana i rejon Syrenich Stawów stają się areną dla tych przyjemności. Niemniej jednak, wiele osób dostrzega problem w nieodpowiednim umiejscowieniu biesiad. Przede wszystkim chodzi o to, że miejsca, gdzie często rozpalane są ogniska, nie są do tego przystosowane. Często pojawiają się one nie tylko na polanach, ale także pomiędzy drzewami Puszczy Wkrzańskiej oraz Parku Leśnego Arkońskiego.

Nad jeziorem Głębokim wyznaczono jedynie cztery miejsca przeznaczone do rozpalania ognisk. Są to betonowe kręgi, które pomimo swojej bliskości do lasu są bezpieczne dla otoczenia. Jedno z nich znajduje się od strony Wołczkowa a drugie obok Bagiennej Olszyny, nieopodal strzelnicy. Pozostałe dwa są rozlokowane na okolicznych polanach: Miodowej i Białej, po dwa na Harcerskiej i Goplany oraz trzy na Sportowej i najbardziej odległej Czerwonej (przy Arkonce).

Jednak, kiedy tylko warunki atmosferyczne na to pozwalają – jak na przykład w ostatni weekend – widać rozpalane ogniska nie tylko przy specjalnie ustawionych stołach i zadaszeniach piknikowych, ale także w prawie każdym punkcie widokowym Puszczy Wkrzańskiej oraz Parku Leśnego Arkońskiego. Co więcej, ogień płonie nie tylko na rekreacyjnych polanach, ale również na kłodach drzew.