Złodziej sklepowy złapany na gorącym uczynku przez szczecińskich policjantów

Złodziej sklepowy złapany na gorącym uczynku przez szczecińskich policjantów

Funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, będący w drodze na służbę, natknęli się na nietypowy przypadek. Spotkali 47-letniego mężczyznę, który okazał się być złodziejem sklepowym. Do zdarzenia doszło w trakcie podróży tramwajem, na pokładzie którego obecny był również podejrzany.

Policjanci wywiadowcy zostali wcześniej zapoznani z incydentem, jaki miał miejsce w jednym ze szczecińskich centrów handlowych. W trakcie analizy materiału z monitoringu, udało im się zidentyfikować mężczyznę grabiącego różne przedmioty ze stoiska i szybko opuszczającego teren galerii. Jak się później okazało, sprawca zdołał ukraść akcesoria do telefonów komórkowych o łącznej wartości 900 zł.

Ciekawym zbiegiem okoliczności stało się to, że ci sami policjanci, podróżując tramwajem na służbę, dostrzegli mężczyznę z monitoringu jako jednego z pasażerów. Złodziej był ubrany dokładnie tak samo jak podczas kradzieży. Funkcjonariusze nie zwlekali i natychmiast zatrzymali 47-latka. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa, choć nie wyjaśnił co następnie zrobił ze skradzionymi akcesoriami.

Aktualnie sprawca kradzieży czeka na rozprawę sądową, podczas której odpowie za swoje czyny.