Nowy parking w Morzyczynie zapewnia miejsce dla ponad 200 pojazdów

Nowy parking w Morzyczynie zapewnia miejsce dla ponad 200 pojazdów

W miasteczku Morzyczyn, położonym nad jeziorem Miedwie, pomiędzy ulicami Szczecińską, Sosnową i Jana Pawła II, powstał nowoczesny parking. Ten sporych rozmiarów obiekt parkingowy jest gotowy do służby kierowcom, zwłaszcza podczas nadchodzącego sezonu letniego.

Przestronny parking ma możliwość przetrzymywania ponad 200 samochodów osobowych. Posiada również specjalną strefę przeznaczoną do parkowania busów oraz autobusów. Zostanie on wkrótce oddany do użytku publicznego jako monitorowany parking utworzony na terenie gminy Kobylanka, w Morzyczynie.

Należy zauważyć, iż proces przyjmowania tej inwestycji nadal trwa – jak zapewniają urzędnicy gminni.

Obecność nowoczesnego parkingu, z pewnością pomoże rozwiązać problem napotykany przez kierowców podczas parkowania w pobliżu jeziora Miedwie. To popularne miejsce wypoczynku dla mieszkańców Stargardu i okolicznych miejscowości. Przed tą inwestycją, kierowcy zostawiali swoje pojazdy na różnorakich dzikich parkingach, co nie było komfortowym rozwiązaniem. Nieodpowiednie użycie terenu prowadziło do jego zniszczenia, tworząc dziurawe i nierówne powierzchnie.

Właśnie dlatego gmina Kobylanka zdecydowała się na skonstruowanie nowoczesnego parkingu w Morzyczynie, który ma na celu uregulowanie problemu dzikiego parkowania. Parking znajduje się pomiędzy ulicami Szczecińską, Sosnową i Jana Pawła II. Jest w stanie pomieścić ponad 200 pojazdów, w tym busy i autobusy. Przewidziano również kilka miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Cały teren jest dobrze oświetlony oraz wyposażony w system monitoringu i bezobsługowy system zarządzania parkingiem. Na terenie parkingu zamontowano również parkomat.

Projekt został zrealizowany przez firmę Usługi Budowlane Wiesław Furtak ze Szczecina. Firma miała 15 miesięcy na wykonanie zadania od momentu podpisania umowy. Inwestycja była realizowana w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina Kobylanka otrzymała na ten cel dofinansowanie, które pokryło aż 95% kosztów inwestycji. Projekt był realizowany według formuły „zaprojektuj i wybuduj”.