Znęcał się nad dziadkami – teraz czeka go sąd?

Znęcał się nad dziadkami – teraz czeka go sąd?

Kim trzeba być, żeby znęcać się nad swoimi dziadkami? To nie jest pytanie czysto teoretyczne – możemy mówić o mężczyźnie, który miesiącami znęcał się nad swoimi dziadkami. Tak przynajmniej twierdzi prokuratura.

Fizycznie i psychicznie

Chodzi o 25-latka, który jest osobą znaną w policyjnych kręgach (mamy działanie w warunkach recydywy). Wiadomo również, że dochodziło do znęcania się fizycznego i psychicznego. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że mężczyzna nie miał żadnych skrupułów. Zresztą wystarczy wziąć pod uwagę, że w pokoju dziadków miało miejsce załatwianie potrzeb fizjologicznych.

Sprawca miał działać od 24 sierpnia 2020 roku do 16 marca. Nie oznacza to jednak tego, że mężczyzna się opamiętał to seniorzy zdecydowali się na przerwanie swoich cierpień. Nie bez znaczenia było też to, że ich wnuk nadużywał alkoholu. Wypada również dodać, że seniorzy słyszeli groźby ze strony wnuka – chodzi o pozbawienie zdrowia i życia.

Zatrzymany przebywa obecnie w areszcie tymczasowym. Sąd stwierdził, że przebywanie na wolności mogłoby oznaczać mataczenie i wpływanie na świadków. Za znęcanie się grozi mu nawet 7,5 roku więzienia.