W grudniu Szczecin otworzy nowy żłobek dla najmłodszych!

W grudniu Szczecin otworzy nowy żłobek dla najmłodszych!

 

Miejsce w żłobku znajdzie 88 dzieci. Jeśli nie dojdzie do żadnych opóźnień, to placówka zacznie działać od 1 grudnia bieżącego roku.

Nowy żłobek w Szczecinie

Żłobek przy ulicy Kusocińskiego 2 ma być oddany do użytku 1 grudnia. Zapewni on opiekę i wyżywienie dla 88 maluszków. Przede wszystkim placówka powstanie dzięki dofinansowaniu z rządowego konkursu. Szczecin wygrał konkurs i uzyskał dofinansowanie na budowę żłobka. Miejsce, w którym powstaje placówka znajduje się w sąsiedztwie bardzo szybko rozwijających się osiedli mieszkaniowych. Brakuje w tym miejscu żłobka dla najmłodszych mieszkańców miasta. W rezultacie żłobek znajdzie się w centrum miasta, które jest świetnie skomunikowane z resztą Szczecina.

Prace wykończeniowe powinny przebiec bez opóźnień

Otwarcie żłobka zostało przesunięte na grudzień po opóźnieniu spowodowanym produkcją niektórych materiałów do wyposażenia placówki. Rozszerzono także zakres niektórych prac, między innymi związanych z montażem elementów podwieszanych sufitów. Wdrożono także bardziej nowoczesne zabezpieczenia przeciw pożarowe w budynku. Całkowity koszt budowy żłobka wyniesie ponad cztery miliony złotych. Miasto otrzymało dotację w wysokości 2 640 000 zł.

Prace wykończeniowe przebiegają jak na razie bez zbędnych opóźnień. Planowana data otwarcia żłobka 1 grudnia jest jak najbardziej realna.