Wspólne staranie na rzecz wsparcia hospicjum na wyjątkowym balu

Wspólne staranie na rzecz wsparcia hospicjum na wyjątkowym balu

Jednym z wydarzeń, które zdobyło ogromne uznanie i poparcie społeczności, był bal charytatywny zaplanowany z myślą o finansowej pomocy szczecińskiemu Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Bal, zorganizowany przez Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie, odbył się 3 lutego w Hanza Tower. Wydarzenie to przyciągnęło wielu ludzi dobrej woli, reprezentantów różnych instytucji, a także orkiestrę, która umiliła czas zebranym.

Ambasadorami tego uroczystego wieczoru byli marszałek Olgierd Geblewicz, Angelika Felska – szefowa ZUL oraz Joanna Szuberla – wiceprezes hospicjum. Wszystkie wpływy pochodzące ze sprzedaży biletów na bal zostały przekazane na cele statutowe hospicjum. Dochody z licytacji, podczas której zarówno marszałek Geblewicz jak i kierownictwo klubu Pogoni Szczecin ofiarowali pamiątki z autografami piłkarzy, także posłużyły wsparciu instytucji. Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej, przekazała na licytację egzemplarz „Nocy i dni” M. Dąbrowskiej wydany w limitowanej serii i oprawiony w skórę, a Marek Antoszczyszyn swoje grafiki.

Prowadzącym imprezy był znany dziennikarz Jarosław Marendziak, a swoje występy zaprezentowali Norbi, Klaudia „Cloudy” Kowalczyk, Paweł Urbaniak oraz Maciej Łagodziński. Rafał Staszczyk zasłużył na pochwały za piękne dekoracje sali, a Waldemar Kitlas z firmy Multikwiat dostarczył kwiaty. Hotel DANA udostępnił salę nieodpłatnie. W trakcie wieczoru udało się zebrać 15 tys. zł, a licytacja miała zostać dokończona online na stronie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego.

Podczas pożegnania uczestnicy balu obiecali powtórzyć to wydarzenie za rok. Zebrana kwota pomoże hospicjum kontynuować ich ważną misję.