Wolontariat i adopcja zwierząt – dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie

Wolontariat i adopcja zwierząt – dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie

W nadchodzącą sobotę, 29 czerwca, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie zaprasza wszystkich na swój dzień otwarty. Będzie to doskonała okazja do bliższego poznania schroniska, jak również jego mieszkańców szukających nowych domów.

Podczas imprezy odwiedzający będą mieli możliwość zdobycia informacji na temat procesu adopcji oraz dowiedział się, jak przygotować dom na przybycie nowego, czworonożnego członka rodziny. Obecnie w schronisku czeka na nowe życie 79 kotów i 92 psy.

Ewa Mrugowska, kierowniczka schroniska, przypomina o udanej edycji dnia otwartego w zeszłym roku, który przyciągnął kilka tysięcy gości. Wielu z nich wróciło później z decyzją o adopcji jednego z zwierząt.

Tego dnia obecni będą również pracownicy i wolontariusze schroniska, reprezentanci organizacji społecznych pomagających zwierzętom, a także partnerzy schroniska jak Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie, Stowarzyszenie Zwierzęcy Telefon Zaufania, Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Zwierzogród czy Fundacja BatMom dla nietoperzy.

W wydarzeniu ważnym elementem jest edukacja społeczeństwa – promowanie adopcji, uwrażliwianie na los porzuconych zwierząt. Szczególnie przybliżającym się wakacjom, którym towarzyszy zwiększone porzucanie zwierząt, Ewa Mrugowska podkreśla istotność zwracania uwagi na krzywdę zwierząt i propagowania pomocy im.

Podczas dnia otwartego będzie możliwość zwiedzania obiektu schroniska. Trasa zwiedzania została tak zaplanowana, aby nie przeszkadzać mieszkańcom obiektu. Za organizację zwiedzania odpowiada Paulina Łątka z biura prasowego magistratu.

Dzień otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie odbędzie się w najbliższą sobotę (29 czerwca), od godziny 12:00 do 15:00 (ulica Zwierzęcy Zakątek 1).