Statystyki odwiedzin Fabryki Wody w pierwszych dniach po otwarciu nie napawają optymizmem

Statystyki odwiedzin Fabryki Wody w pierwszych dniach po otwarciu nie napawają optymizmem

Od momentu swojego otwarcia 1 czerwca, aż do dnia 18 czerwca, Fabryka Wody przyjęła 22 150 gości. To średnio 1230 osób dziennie decydowało się odwiedzić ten szczeciński park wodny. Interesujące jest to, że większość z nich wybierała na wizytę weekendy, nie dni robocze.

Zastanawiający wydaje się też fakt, że frekwencja w parkach wodnych innych miast jest znacznie większa. Termy Maltańskie w Poznaniu odwiedza rocznie milion osób, a wrocławski park wodny – nawet 2 miliony. Warto dodać, że w latach 2018–2019 liczba gości odwiedzających wrocławski park wodny wynosiła od 1,7 do 1,8 miliona.

Jednak według radnego Wojciecha Dorżynkiewicza, dla takich obiektów charakterystyczne jest zjawisko wzrostu liczby odwiedzających wraz z upływem czasu. Jego zdaniem Fabryka Wody powinna przeprowadzić dużą kampanię promocyjną, aby dotrzeć do potencjalnych klientów. Ma też nadzieję, że po pierwszym miesiącu działalności uda się przeprowadzić analizę i omówić sytuację na komisji z udziałem przedstawicieli Fabryki Wody.

Fabryka Wody, otwarta 1 czerwca 2024 roku, to jedno z największych przedsięwzięć inwestycyjnych w Szczecinie. Obiekt składa się z części wodno-rozrywkowej, saunarium oraz edukatorium z interaktywną wystawą o wodzie.