Uczniowie włączają się w działania na rzecz Zieleni: Jesienne sadzenie Krokusów

Uczniowie włączają się w działania na rzecz Zieleni: Jesienne sadzenie Krokusów

Przy ulicy Zamoyskiego, a dokładniej na terenach zielonych przy Szkole Podstawowej numer 69, pojawił się jeden z ostatnich przystanków „Krokusowej rewolucji” tej jesieni. W najbliższą sobotę, 25 listopada, odbędzie się jej finał nad Stawem Brodowskim. Przy tej okazji, razem z naszymi czytelnikami i miłośnikami zielonego Szczecina, planujemy posadzić największy z krokusowych kobierców, składający się z 10 tysięcy kwiatów.

Wiosną, przed wejściem do SP nr 69, zakwitnie 1 tysiąc krokusów. To właśnie uczniowie klasy VII a pod opieką Jolanty Śliwińskiej postanowili dołożyć do tego swój wkład. Pani Jolanta, nauczycielka biologii, podkreśliła jak wielką radość sprawia jej fakt, że młodzież tak chętnie angażuje się w tego typu społeczne akcje. Działania te nie tylko upiększają otoczenie szkoły, ale również doprowadzają do poprawy estetyki całego sąsiedztwa. Dodatkowo, kiedy na wiosnę kwiaty zaczynają kwitnąć, wszyscy mają ogromną satysfakcję z wykonanej jesienią pracy.

Wkład uczniów w sadzenie krokusów był częścią lekcji wychowawczej, która w praktyce stała się dla nich lekcją obywatelską. Jak przekonywała pani Jolanta Śliwińska, ta inicjatywa uczy młodych ludzi nie tylko szacunku do pracy i współpracy, ale również odpowiedzialności za „Naszą małą ojczyznę”.

W tym stopniu „Krokusowej rewolucji” wzięło udział wielu uczniów pochodzących z Białorusi i Ukrainy. Jak podkreśliła radna Maria Myśliwiec, którą wspiera Sylwiusz Mołodecki z „Zielonych Ogrodów”, jest to budujące, że tak zaangażowani są w działania na rzecz poprawy naszego miasta.

Kolejne etapy tej społecznej akcji na rzecz zielonego Szczecina zostały zaplanowane przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2 (ul. Jagiellońska) oraz przy Netto Arenie (ul. Szafera) – odpowiednio: w najbliższą środę oraz czwartek. Najbardziej oczekiwany przystanek tej akcji znajdzie się jednak przy Stawie Brodowskim w sobotę, 25 listopada. Miejsce to zostało wybrane tradycyjnie – przez naszych czytelników.

Od 12 lat nasi czytelnicy mają okazję współtworzyć „Krokusową rewolucję” jako partnerzy medialni. W poprzednich edycjach akcji, razem z gronem wolontariuszy, posadziliśmy już ponad 1 milion krokusów. Każdej jesieni tworzymy największe krokusowe pole, a miejsce dla niego – najbardziej urokliwe, sentymentalne czy też najbardziej reprezentacyjne – zawsze wybierają nasi czytelnicy. W ten sposób wzbogacamy przestrzeń nadodrzańskie bulwary, Wały Chrobrego czy otoczenie stadionu Pogoni. Tym razem, największe krokusowe pole tej jesieni posadzimy nad Stawem Brodowskim.

Zapraszamy do spotkania nad Stawem Brodowskim już w następną sobotę (25 listopada) o godzinie 11. Mamy nadzieję, że razem z naszymi czytelnikami będziemy mogli ukwiecić Szczecin.