Łupieżcy torowisk zatrzymani przez szczecińską policję: 36- i 49-latkowie odpowiedzą przed sądem

Łupieżcy torowisk zatrzymani przez szczecińską policję: 36- i 49-latkowie odpowiedzą przed sądem

Podczas patrolowania rejonu wokół ulicy Kordeckiego, szczecińscy funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego KMP zaobserwowali nietypowe zachowanie jednego z mężczyzn. Ten wyginając pewne elementy infrastruktury kolejowej, pozornie bez celu, przyciągnął uwagę mundurowych. Jak się okazało, 36-letni mężczyzna nie tylko niszczył te elementy, ale również je kradł.

Swoje czyny usiłował przeprowadzać z użyciem specjalistycznych narzędzi, które służyły mu do wycinania przewodów. Te zaś miał zamiar sprzedać jako złom. Policjanci zauważyli, że mężczyzna posiadał je przy sobie w momencie interwencji.

Tymczasem inny incydent z udziałem 49-latka miał miejsce na Stołczynie. Szczecińscy detektywi otrzymali informację o mężczyźnie, który przechowywał w swojej komórce skradzione wcześniej fragmenty linii kolejowych. Po przybyciu na miejsce zgłoszenia, funkcjonariusze mogli potwierdzić autentyczność tej informacji. Mężczyzna zgodził się przyznać do popełnienia tej kradzieży.

Niestety, takie działania wpływają niekorzystnie na bezpieczeństwo podróżnych korzystających z transportu kolejowego. Kradzież lub niszczenie jakiejkolwiek cząstki infrastruktury kolejowej stwarza realne zagrożenie dla poruszających się pociągów.

Teraz obaj mężczyźni staną przed sądem, gdzie będą musieli odpowiedzieć za swoje nieodpowiedzialne czyny.