Sprawcy napadu na kierowcę zostali zatrzymani

Sprawcy napadu na kierowcę zostali zatrzymani

W środowy wieczór doszło do groźnego zdarzenia grupa młodych ludzi napadła na kierowcę autobusu linii 85. Poszukiwania sprawców trwały krótko i co najważniejsze, winnych udało się zatrzymać (choć nie od razu).

Co wiemy?

Zacznijmy od tego, że sytuacja była naprawdę poważna – poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala. Warto również wiedzieć, że możemy mówić o urazie twarzy, głowy i pleców.

Uczestników zdarzenia ustalono już następnego dnia. Co więcej, jednego zatrzymano i okazało się, że będzie on musiał tłumaczyć się przed Sądem Rodzinnym (jest niepełnoletni). Niemniej jednak trudno powiedzieć, czy możemy mówić o rozwiązaniu problemu. Słyszy się o grupach młodzieży, które piją alkohol i zachowują się agresywnie. Wypada też podkreślić, że agresja skierowana jest do kierowców i pasażerów. Dobra wiadomość jest taka, że nikt nie lekceważy problemu – należy spodziewać się specjalnego nadzoru. Dobrze też przypomnieć sobie sytuację, jaka miała miejsce jesienią – chodzi o pobicie motorniczej. Pobicie wynikające z tego, że ta stwierdziła, iż nie należy trzymać nóg na siedzeniu.

Nie ma też co ukrywać, że o napadach słyszy się stosunkowo często.