Rośliny z miejskich kwietników dla mieszkańców Szczecina

Rośliny z miejskich kwietników dla mieszkańców Szczecina

Piękne rośliny, które przez ostatnie miesiące upiększały publiczne przestrzenie w Szczecinie, są teraz dostępne dla mieszkańców miasta. Te atrakcyjne kwiaty, które były wcześniej umieszczone w kwietnikach dookoła Pomnika Czynu Polaków, są oferowane bezpłatnie przez Zakład Usług Komunalnych.

Wśród gatunków roślin, które będą dostępne dla szczecinian, znajdują się takie jak Gaura Lindheimeri Cool Breeze, Verbena Bonariensis violet, Lobularia Easy Breezy white oraz Lobularia Easy Breezy purple. Sylwia Cyza-Słomska z urzędu miasta podkreśliła, że te rośliny mogą przetrwać zimę, jeżeli zostaną odpowiednio przesadzone i zabezpieczone przed mrozem. Zaleca ona przycięcie roślin na wysokość około 30 cm, obfite podlewanie i zasypywanie suchymi liśćmi po pierwszych przymrozkach.

Dostępność tych roślin dla mieszkańców rozpocznie się w środę, 18 października i potrwa przez cały dzień. Zakład Usług Komunalnych zapewnia, że rabaty będą odpowiednio przygotowane do samodzielnego wydobycia wybranych sadzonek przez mieszkańców. Cyza-Słomska dodaje, że mieszkańcy powinni przynieść własne torby lub pojemniki do transportu roślin.