Przebudowa placu Zwycięstwa: poszerzenie pobocza, nowa droga rowerowa i chodnik

Przebudowa placu Zwycięstwa: poszerzenie pobocza, nowa droga rowerowa i chodnik

W związku z planowaną przebudową placu Zwycięstwa, od piątku 13.10, prawoskręt z alei Niepodległości w kierunku tegoż miejsca zostanie ograniczony do jednego pasa. Prace mają na celu poszerzenie pobocza, co ma przynieść korzyść zarówno dla pieszych jak i rowerzystów. Inwestycja obejmuje jednak więcej niż tylko te zmiany.

Piotr Zieliński, rzecznik prasowy miasta ds. inwestycji informuje, że w obszarze Medicusa już dokonano podbudowy pod nawierzchnię jezdni, parkingów i chodników. Obecnie układane są płyty chodnikowe oraz betonowe krawężniki. Nawierzchnia parkingu jest już gotowa.

W ramach renowacji, planowane jest również utworzenie nowego przystanku tramwajowo-autobusowego w kierunku placu Kościuszki, przy wylotów alei Wojska Polskiego. Trwają intensywne prace nad przebudową torowiska – najbardziej kłopotliwe etapy są już za nami, a obecnie trwa betonowanie ostatnich fragmentów płyty torowiska.

Na placu Zwycięstwa trwają również drobne prace sieciowe, związane z teletechniką i wodociągami. Piotr Zieliński dodaje, że w najbliższych dniach planowane jest instalowanie elementów małej architektury oraz prace przygotowawcze pod wykonanie warstwy ścieralnej nawierzchni.

Całość prac ma zostać ukończona w listopadzie. Koszt inwestycji wynosi 39,8 mln zł. Przebudową zajmuje się Firma Drogowo-Budowlana MTM S.A., odpowiedzialna również za przebudowę śródmiejskiego odcinka alei Wojska Polskiego. Nadzór nad realizacją inwestycji sprawuje spółka Szczecińskie Inwestycje Miejskie.