Człowiek uratowany z wód po skoku z Mostu Gryfitów

Człowiek uratowany z wód po skoku z Mostu Gryfitów

Do komendanta dyżurującego oddziału Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) ze Szczecina zadzwoniło Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Był to czwartek, godzina 7:05, 12 października. Zgłoszenie dotyczyło osoby, która rzuciła się w głębokie wody z Mostu Gryfitów. Natychmiast po otrzymaniu informacji, jednostka ratownicza została skierowana na miejsce zdarzenia. Dodatkowo, powiadomiono ekipę pracującą przy konstrukcji mostu kolejowego na Regalicy.

Jacek Kleczaj, prezes szczecińskiego oddziału WOPR, poinformował, że mężczyzna został wydobyty z wody o godzinie 7:09. Ratownicy natychmiast podjęli działania mające na celu zabezpieczenie termiczne poszkodowanego.

Poszkodowany mężczyzna został przekazany do służb ratunkowych. Spotkało się to na nabrzeżu Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Na chwilę obecną jego stan zdrowia oceniany jest jako dobry.

Incident miał miejsce krótko po godzinie 7:00 rano. Mężczyzna skoczył z Mostu Gryfitów do wody. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji służb ratunkowych, udało się go uratować.