Zapowiedź Szczecińskiego Festiwalu Filmowego pełna atrakcji

Zapowiedź Szczecińskiego Festiwalu Filmowego pełna atrakcji

Pierwszorzędne wydarzenia filmowe są w planach Szczecin Film Festival, który odbędzie się w dniach od 19 do 23 października. Wśród nich znajduje się specjalny pokaz „Chłopów”, warsztaty kompozytorskie prowadzone przez Tymoteusza Biesa i warsztaty podcastowe z Tomaszem Raczkiem. W trakcie festiwalu widzowie będą mieli okazję obejrzeć niemal 40 różnorodnych filmów.

Małgorzata Frymus, prezeska Stowarzyszenia OFFicyna i dziennikarka radiowa, podkreśliła rolę Zachodniopomorskich Shortów – krótkich metraży promujących twórczość filmową z tego regionu. Określiła je jako jeden z kluczowych elementów festiwalu. Produkcje te powstały w latach 2022-2023, a ich twórcy to osoby związane z województwem zachodniopomorskim.

Podczas Szczecin Film Festival na gości czekać będą znane postaci świata filmu, takie jak scenografka Anna Anosowicz, związany ze Szczecinem, pianista i kompozytor muzyki filmowej Tymoteusz Bies, reżyserka i montażystka Kaha Hoffmann oraz krytyk kinematografii Tomasz Raczek.

Organizatorzy przygotowali również szereg wydarzeń towarzyszących. Znajdą się wśród nich retrospektywa twórczości Alicji Jasiny w ramach cyklu Ekstraklasa, spotkanie z reżyserką, a także specjalny pokaz filmu „Chłopi” z udziałem jego twórców. Dodatkowo zaplanowano Strefę Chillout z filmami Clinta Eastwooda oraz warsztaty z Tomaszem Raczkiem (podcasty), Tymoteuszem Biesem (muzyka filmowa) i Anną Anosowicz (scenografia).

Na otwarcie Szczecin Film Festival widzowie będą mogli obejrzeć premierowy pokaz filmu „Podróż dookoła siebie” w reżyserii Małgorzaty Frymus – produkcję poświęconą liderowi Sklepu z Ptasimi Piórami, Ryszardowi Leoszewskiemu. Festiwal potrwa do poniedziałku 23 października.