Rośliny dla mieszkańców Szczecina – dar od miasta

Rośliny dla mieszkańców Szczecina – dar od miasta

Rosnące przez cały sezon na szczecińskich rabatach przy Pomniku Czynu Polaków rośliny, mogą teraz trafić do ogrodów i donic mieszkańców miasta. Urząd Miasta w Szczecinie informuje o możliwości odbioru tych roślin całkowicie za darmo. Akcja „zielonego” podarunku dla mieszkańców odbędzie się 18 października, w środę.

Szczecinianom przekazane zostaną rośliny z kwietników, które są likwidowane przed nadchodzącym zimowym okresem. Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie zapewnia, że rośliny te będą dostępne do odbioru bezpłatnie w planowany dzień – 18 października.

Jak powiedziała Sylwia Cyza-Słomska z Urzędu Miasta w Szczecinie, mieszkańcy będą mogli zabrać ze sobą takie gatunki roślin jak Gaura Lindheimeri Cool Breeze, Verbena Bonariensis violet, Lobularia Easy Breezy white oraz Lobularia Easy Breezy Purple. Te rośliny mają dużą szansę na przezimowanie, jeśli zostaną prawidłowo przesadzone i odpowiednio zabezpieczone przed mrozem i chłodem.

Urząd Miasta zaleca, aby po posadzeniu roślin w miejscu docelowym przyciąć ją do około 30 cm, obficie podlać, a po pierwszych przymrozkach obsypać warstwą suchych liści – podkreśla Cyza-Słomska. Przygotowane rabaty umożliwią każdemu samodzielne wyjęcie wybranych sadzonek. Władze miasta zwracają się do osób zainteresowanych tą inicjatywą o zabranie ze sobą worków lub innych pojemników przeznaczonych do transportu roślin.