Renowacja parku nadal w toku, lecz widoczne są pierwsze efekty

Renowacja parku nadal w toku, lecz widoczne są pierwsze efekty

Rozpoczęte prace renowacyjne na terenie parku, położonego na skrzyżowaniu ulic Hożej oraz Wendeńskiej, przynoszą już pierwsze efekty. Istniejące do tej pory alejki zostały zlikwidowane i zastąpione nowymi. Realizowana jest również nowa ścieżka dla pieszych i rowerzystów, która przecina park diagonalnie.

Paulina Łątka, pracownik Centrum Informacji Miasta, przekazuje informacje dotyczące dalszych planów związanych z renowacją. Przewiduje się instalację ławek i koszy na odpadki przy nowych alejkach. W centralnej części parku oraz na niektórych skrzyżowaniach pojawi się atrakcyjnie zaaranżowana roślinność, składająca się z krzewów, bylinowych rabat i ozdobnych traw. Obecne zarysy układu zieleni są już widoczne. Ponadto zaplanowano założenie nowych trawników i regenerację istniejących. Park zostanie oświetlony, co znacznie podniesie bezpieczeństwo oraz komfort korzystania z niego.

Projekt rewitalizacji obejmuje również remont schodów oraz przeniesienie tzw. „siłowni pod chmurką”. Nowe miejsce dla siłowni to okolice strefy aktywności, gdzie zaplanowano miejsce do street workoutu i plac zabaw wyposażony w linarium, równoważnię, huśtawkę „ptasie gniazdo” oraz urządzenie fitness „labirynt”.

Zakładany koszt odnowienia parku wynosi ponad 2,5 miliona złotych. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na październik.