Oficjalne otwarcie obwodnicy Przecławia i Warzymic ustalone na najbliższy czwartek

Oficjalne otwarcie obwodnicy Przecławia i Warzymic ustalone na najbliższy czwartek

Ustalono ostateczny termin inauguracji nowej obwodnicy Przecławia i Warzymic. Celem mającym na celu odciążenie ruchu drogowego, uroczystość zaszczyci wszystkich zainteresowanych w nadchodzący czwartek, dokładnie w porze południowej. Wszelako, użytkownicy drogi będą musieli poczekać chwilę dłużej na możliwość jej przejechania. Zanim to nastąpi, najważniejszy odcinek nowej obwodnicy zostanie udostępniony – informuje Mateusz Grzeszczuk, reprezentujący Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. To oznacza, że kierowcy będą mogli skorzystać z odcinka drogi od ronda Hakena do skrzyżowania z aktualną „13” na południowy zachód od Przecławia najprawdopodobniej między 12.40 a 12.45.

Następnie, między 13:40 a 14:00, funkcję zacznie pełnić węzeł Przecław wraz z drogami do niego prowadzącymi. Poza samą jezdnią omijającą Przecław i Warzymice, inwestycja obejmowała także budowę węzła drogowego. W skład konstrukcji wchodzą także fragmenty dróg gminnych, które również zostaną otwarte dla użytkowników – dodaje Grzeszczuk.

Nowo wybudowana obwodnica jest częścią drogi krajowej nr 13 i ma długość prawie pięciu kilometrów. Swój początek bierze na szczecińskim rondzie Hakena i kończy się w okolicach miejscowości Smętowice.

Inwestycja została zrealizowana o pół roku przed planowanym terminem, kosztując 180 milionów złotych.