Problem z hulajnogami

Problem z hulajnogami

Od pewnego czasu można zobaczyć, że jest spory problem z hulajnogami elektrycznymi. Krótko mówiąc, chodzi o złe parkowanie i porzucanie sprzętu.

Pora na zmiany?

Tak być nie może i co za tym idzie, trzeba coś postanowić. Można też powiedzieć, że z tego samego założenia wychodzą osoby odpowiedzialne za miasto. Dla niezorientowanych – rozpoczęto akcję dyscyplinowania użytkowników.

Akcja ta polega na usuwaniu nieprawidłowo zaparkowanych hulajnóg na koszt właściciela. Usunięty pojazd trafia na zamknięty parking znajdujący się przy ul. Hangarowej. Warto również wiedzieć, że operator ma prawo odebrać pojazd. Co więcej, jest to równoznaczne ze wskazaniem danych osoby, do której trafia mandat.

Cała sytuacja jest w ogóle świetnym przykładem tego, że dużo zależy od nas samych. Hulajnogi elektryczne na minuty okazały się dobrą alternatywą dla nieobecnego przez jakiś czas roweru miejskiego, ale czy ma to teraz jakieś znaczenie? Nie może być tak, że sprzęt zostawia się w dowolny sposób. Wypada też zaznaczyć, że pewnym problemem może być to, iż w Szczecinie brakuje stref do pozostawiania hulajnóg. Realia są więc takie, że pojazd powinien znaleźć się możliwie blisko krawędzi (chodnika) znajdującej się najdalej od jezdni. Do tego szerokość wolnego miejsca nie powinna być mniejsza niż 1,5 m.

Jeśli szukasz informacji z całego województwa, pora zapoznać się z tym, co widnieje tutaj.