Szczecin od kryminalnej strony

Szczecin od kryminalnej strony

Co powiesz na możliwość poznania Szczecina od kryminalnej strony? Brzmi ciekawie, prawda? Można też dodać, że mowa o czymś, co na pewno spełni pokładane nadzieje.

Zaczytany Szczecin

Najprościej powiedzieć, że chodzi o zapowiedź Zaczytanego Szczecina. Trzeba jednak przyznać, że takie przedstawianie rzeczywistości nie do końca odzwierciedla realia. Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że mowa o spacerze literackim śladami bohaterów powieści kryminalnych Diany Brzezińskiej. Warte podkreślenia jest również to, że Brzezińska twierdzi, iż Szczecin to miasto, które skrywa mnóstwo tajemnic.

Najbliższy spacer literacki rozpocznie się już jutro (24 maja) o godz. 17:00 w filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zainteresowani przejdą przez Grabowo i Śródmieście, aby na koniec pojawić się nad Odrą. Taka trasa pozwoli spojrzeć na rzeczywistość z punktu widzenia pewnej akcji.

Jak często czytamy?

Wypada także zaznaczyć, że Zaczytany Szczecin to cykl interdyscyplinarnych wydarzeń, których celem jest promowanie czytelnictwa. Ponadto warto spojrzeć w przeszłość i w przyszłość.

Dla niezorientowanych – maj upływa pod znakiem kryminałów, ale już czerwiec będzie przebiegał w świecie fantastyki. Lipiec to romanse, natomiast sierpień upłynie podczas gry miejskiej. Krótko mówiąc, wszyscy powinni znaleźć coś dla siebie.

Wydarzenia w ramach Zaczytanego Szczecina są darmowe, także można tylko zyskać.