Pierwsza karmodzielnia w Szczecinie: pomoc dla zwierząt i ich opiekunów

Pierwsza karmodzielnia w Szczecinie: pomoc dla zwierząt i ich opiekunów

W mieście Szczecin powstał nowatorski punkt pomocy dla zwierząt – karmodzielnia. To pionierska inicjatywa, której celem jest wsparcie zwierząt i osób potrzebujących. Karmodzielnia ulokowana jest w dzielnicy Zdroje, przy ulicy Leszczynowej, obok sklepu zoologicznego.

Karmodzielnia pełni funkcję animalistyczną analogiczną do istniejących już od kilku lat jadłodzielni. Do tego miejsca można przekazać nie tylko karmę dla zwierząt, ale również takie artykuły jak legowiska, smycze, szelki czy zabawki.

Jeżeli zdarzy się, że właściciel posiada karmę, której zwierzęta nie chcą zjeść, albo po prostu znudziły im się pewne pokarmy, to takie produkty można oddać do karmodzielni – mówi Karolina Zabielska, osoba stojąca za tym projektem. Dodaje ona, że niewykorzystane produkty zostaną odpowiednio rozdysponowane.

Już teraz karmodzielnia cieszy się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony mieszkańców Szczecina, jak i klientów sąsiedniego sklepu zoologicznego, którzy wręczają dary dla zwierzęt. Zdarza się również, że pomoc nadsyłana jest z innych regionów Polski. Wiadomość o powstaniu takiego punktu szybko rozniosła się po kraju.

Wśród odbiorców wsparcia są już pierwsze osoby potrzebujące. Pomoc dociera do lokalnych organizacji opiekujących się zwierzętami oraz do osób, które z powodów finansowych zmuszone są dokonywać trudnych wyborów pomiędzy zakupem jedzenia dla siebie a karmą dla swoich zwierząt – mówi Karolina Zabielska, podkreślając wielowymiarowość pomocy udzielanej przez karmodzielnię.

Karmodzielnia mieści się przy ulicy Leszczynowej 22 i jest otwarta w godzinach pracy sklepu zoologicznego.