Nowy obiekt do zabawy dla całej rodziny – indiańska wioska w parku Majowe

Nowy obiekt do zabawy dla całej rodziny – indiańska wioska w parku Majowe

Na prawym brzegu Szczecina znajduje się nowo wybudowane miejsce, które zapewnia doskonałą rozrywkę dla całej rodziny. To miejsce, stworzone przede wszystkim dla dzieci, oferuje jednak również atrakcje dla starszych, takie jak zjazd tunelami czy relaks na hamakach. Jest to park Majowe, którego atrakcje zostały ostatnio uzupełnione o zjeżdżalnie, drabinki i domki stylizowane na „wioskę indiańską”.

Jest to najnowsza inicjatywa finansowana ze Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, która powstała na terenie, który wcześniej był zaniedbany, położonym przy ulicy Andrzejewskiego. Teren ten został przekształcony w prawdziwy raj dla zabawy i relaksu, co dodatkowo uatrakcyjniło popularny park Majowe.

Głównym elementem jest kolorowy plac zabaw wyposażony w dwa zestawy urządzeń tematycznych nazywane „wioską indiańską”, które zawierają zjeżdżalnie, tunele, drabinki i domki. Dodatkowo dostępne są huśtawki, tor przeszkód, mały mostek i bujak – informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta.

Na terenie parku wytyczono ścieżki, a dookoła ustawiono elementy małej architektury, takie jak hamaki do wypoczynku czy stojaki rowerowe. Cały obszar jest dobrze oświetlony. Nowo utworzona strefa zabawy i wypoczynku została pięknie zaaranżowana w otoczeniu zieleni. Choć drzewa na tym terenie – wierzby białe, robinie akacjowe, sosny i platan – są jeszcze młode, to już teraz zapewniają cień i ochronę przed słońcem dzięki specjalnie rozpiętym „żaglom” nad niektórymi urządzeniami do zabawy.

Zadanie to zostało zrealizowane przez firmę Wiesława Furtaka, a koszt inwestycji wyniósł ponad 1,3 miliona złotych – dodaje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta.