Zegar kulkowy w sklepie „Pod Gwiazdami” znów w ruchu po niedawnym akcie wandalizmu!

Zegar kulkowy w sklepie „Pod Gwiazdami” znów w ruchu po niedawnym akcie wandalizmu!

Władysław Stec, konstruktor ze Szczecina, jest twórcą słynnego zegara kulkowego, który ponownie zaczął odmierzać czas. Znajduje się on w sklepie „Pod Gwiazdami”, a jego uszkodzenie niedawno zszokowało całą Polskę.

Zegar był wynikiem trzech lat ciężkiej pracy Steca i stał się symbolem sklepu. Jednak 3 maja, przed godziną 1 nad ranem, doszło do włamania do sklepu. Właściciel sklepu został o tym natychmiast poinformowany. W rezultacie włamania, witryna sklepowa została rozbita, a szkła wpadły do wnętrza sklepu, rozbijając się na wiele fragmentów.

Nieszczęśliwie, część tych fragmentów dosięgnęła blisko stojącego zegara kulkowego, niszcząc go. Przywrócenie go do życia wydawało się niemożliwe bez wsparcia wielu osób, które oferowały nie tylko pomoc fizyczną, ale także finansową.

Jednym z takich ludzi była szczecińska osobowość muzyczna – Krzysztof Baranowski. Zaproponował on specjalny koncert, który był skomponowany z jego oryginalnych utworów, a zarobione fundusze miały przeznaczenie na naprawę zegara.

Po koncercie odbyła się ceremonia ponownego uruchomienia zegara kulkowego. Odpowiadał za to sam Władysław Stec, konstruktor tego jedynego w swoim rodzaju czasomierza.