PKP Intercity wprowadza dodatkowe połączenia oraz zwiększa liczbę miejsc dla pasażerów na długi weekend czerwcowy

PKP Intercity wprowadza dodatkowe połączenia oraz zwiększa liczbę miejsc dla pasażerów na długi weekend czerwcowy

Zgodnie z oficjalnym komunikatem wydanym przez PKP Intercity we wtorek, spółka planuje uruchomić dodatkowe połączenia oraz zwiększyć liczbę miejsc dostępnych dla pasażerów w pociągach podczas nadchodzącego długiego weekendu czerwcowego.

W dniach od 30 maja do 3 czerwca, PKP Intercity wprowadzi do swojego rozkładu jazdy pięć nowych połączeń. Będą to dodatkowe kursy pociągów: EIC Jantar na trasie Warszawa – Hel – Warszawa, EIC Kaszub, EIC Neptun na trasie Gdynia – Warszawa – Gdynia, IC Mieszko BIS kursujący z Gdyni do Łodzi oraz IC Chełmianin BIS poruszający się na trasie Lublin – Warszawa – Lublin.

Zaplanowano wzmocnienie 174 pociągów o 283 wagony, jednak ta liczba może ulec zmianie na podstawie obserwowanej frekwencji. W związku z tym, systematycznie podejmowane są decyzje o dołączaniu dodatkowych wagonów do składów i zwiększaniu dostępnej liczby miejsc dla podróżnych. Do tej pory zdecydowano o wzmocnieniu 215 pociągów o 323 wagony – podało PKP Intercity w komunikacie.

PKP Intercity zamierza również ułatwić pasażerom dojazd do popularnych miejscowości turystycznych, wydłużając trasy niektórych połączeń w wybrane dni długiego weekendu. Przykładowo, pociągi Express InterCity Premium, które normalnie kursują na trasie Kraków – Gdynia – Kraków, będą także zatrzymywać się na stacji Kołobrzeg. Dodatkowo, skorzystać będzie można z dodatkowych połączeń do Gdyni: EIC Chrobry (zwykle kursujący na trasie Warszawa – Szczecin – Warszawa) oraz EIC Ondraszek (zwykle jeżdżący na trasie Bielsko-Biała – Warszawa – Bielsko Biała). Pociąg IC Zosia rozszerzy swoją trasę z Łodzi do Warszawy o Gdynię. Natomiast osoby udające się do Olsztyna będą mogły skorzystać z połączenia IC Marszałek Piłsudski, który na co dzień kursuje między Krakowem a Warszawą. Zwiększone zostaną także połączenia do Olsztyna (IC Konopnicka: Wrocław – Warszawa) i z Olsztyna (IC Oleńka: Warszawa – Wrocław). Trasa pociągu IC Piast na trasie Gdynia – Kraków – Gdynia zostanie wydłużona do Przemyśla.

Pasażerowie mogą znaleźć szczegółowe informacje na temat rozkładów jazdy oraz zakupu biletów na stronie internetowej intercity.pl oraz w aplikacji mobilnej PKP Intercity. Dostępna jest także infolinia pod numerem +48 22 322 22 22 (koszt zgodny z taryfą operatora). Podczas długiego weekendu, na największych dworcach w Polsce, pasażerowie będą mogli skorzystać z usług mobilnych informatorów, którzy pomogą im w planowaniu podróży. PKP Intercity zachęca do wcześniejszego planowania podróży i zakupu biletów.

PKP Intercity to lider na polskim rynku kolejowym, zapewniający połączenia między dużymi miastami oraz popularnymi miejscami turystycznymi. Firma obsługuje również połączenia pomiędzy mniejszymi ośrodkami a dużymi aglomeracjami.