Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zaprasza na wspólny przejazd rowerami

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zaprasza na wspólny przejazd rowerami

Troska o klimat to niewątpliwie ważny temat. Niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że jest to temat, w przypadku którego pojawiają się przeróżne głosy. Nie trzeba też chyba dodawać, że dominują emocje negatywne.

Rowerowa masa krytyczna

Wstęp związany jest z masą krytyczną, czyli wydarzeniem, które w tym roku organizowane jest przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Dla niezorientowanych – chodzi o wspólny przejazd rowerami. Możemy też mówić o aktywistach, którzy chcą zwrócić uwagę na potrzebę ograniczenia emisji gazów cieplarnianych z transportu i spójną infrastrukturę rowerową w Szczecinie. Trzeba pamiętać o tym, że zmianę nawyków musi poprzedzić dostosowanie się do zmian.

Start wydarzenia zaplanowano na godz. 16:00. Uczestnicy wyruszą spod urzędu miasta i będą jechać do Łąki Kany. Warte odnotowania jest też, że zakończenie przejazdu nie oznacza zakończenia inicjatywy. Krótko mówiąc, udało się zorganizować festyn. Start festynu zaplanowano na 18:00 i według planu świętowanie będzie trwać 2 godziny. O szczegółach nie sposób wiele powiedzieć – na pewno możemy rozmawiać o wegańskim jedzeniu i oznakowaniu pojazdu.